Krychowiak zdobył pierwszą bramkę w nowym klubie. Czekał na to prawie 1000 dni!

Grzegorz Krychowiak ma już za sobą pierwsze trafienie dla Lokomotiwu Moskwa! Polski pomocnik zdobył bramkę w pierwszej połowie meczu z Samarą, dzięki czemu jego zespół wygrał 1:0.

Krychowiak miał za sobą już dwa mecze dla Lokomotiwu (w pierwszej kolejce nie grał), ale nie mógł mówić o dobrych rezultatach, gdyż jego drużyna wywalczyła zaledwie dwa oczka, a dodatkowo nie strzeliła żadnego gola! Bilans dość zawstydzający, a chyba nikt nie mógł przypuszczać, że tym, który zanotuje pierwsze trafienie, będzie właśnie reprezentant Polski.

W starciu Kryljami Sowietow Samara Krychowiak znalazł się oczywiście w pierwszym składzie, a tuż przed przerwą wyprowadził Lokomotiw na prowadzenie. To było świetne zachowanie z jego strony - Polak niczym rasowy gracz ofensywny podążył za uderzeniem Jeffersona Farfana, które zostało odbite przez bramkarza Jewgienija Konyuchowa, by z najbliższej odległości wpakować piłkę do siatki.

Nie ma co się dziwić jego radości, gdyż ostatnią bramkę w meczu klubowym zdobył 956 dni temu! Wtedy w sezonie 2015/2016 pokonał bramkarza Realu Betis w meczu o Puchar Króla. Kiedy zatem strzelił gola w spotkaniu ligowym? 1281 dni temu! A konkretnie w sezonie 2014/2015 w konfrontacji przeciwko Cordobie.

Lokomotiw kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Vladislava Ignatjeva, ale ostatecznie utrzymał korzystny wynik do samego końca. W zespole z Moskwy zabrakło drugiego z reprezentantów Polski - Macieja Rybusa.

Samara - Lokomotiw 0:1 (0:1)
Bramka: Krychowiak 39

Samara: Konyukhov - Zotov (72 Tkachuk), Chicherin, Burlak, Samardzic, Poluyakhtov (82 Sheyadaev) - Chochiev (90 Kornilenko), Bashkirov, Lanin, Jakovlev - Sobolev.

Lokomotiw: Guilherme - Ignatjev, Kvrikvelia, Corluka, Lysov - Denisov, Aleksey Miranchuk (81 Howedes), Krychowiak - Farfan (86 Eder), Smolov (65 Barinov), Fernandes.

Żółte kartki: Kashkirov, Jakovlev - Ignatjev.

Czerwona kartka: Ignatjev.