Polki znów lepsze od Słowaczek

Polska pokonała Słowację 3:2 (25:16, 21:25, 22:25, 25:18, 25:14) w drugim sparingowym meczu, który rozgrywany był w COS OPO Szczyrk. Dla Biało-Czerwonych to dobry sprawdzian formy przed wrześniowym turniejem Montreux Volley Masters.

Po zwycięstwie 5:0 polskie siatkarki rozegrały kolejny sparingowy mecz z rywalkami ze Słowacji.

Reprezentacja Polski pierwszego seta rozpoczęła w takim samym ustawieniu jak w sobotę. Nasze zawodniczki dość szybko objęły prowadzenie 8:0. Od początku wywierały na rywalkach dużą presję zagrywką 12:2. Jednak zespół gości nie miał zamiaru łatwo się poddać. Przetrzymał pierwszy atak polskiej ekipy i z czasem zaczął odrabiać straty 10:14. Jak się okazało był to tylko krótki zryw i w dalszej części premierowej odsłony meczu to Polska dyktowała warunki gry, wygrywając pewnie 25:16.

Drugiego seta lepiej zaczął zespół ze Słowacji. Już na początku wypracował sobie cztery punkty przewagi i utrzymał ją do końca. Tym razem Słowaczki nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa 25:21. W polskiej drużynie na zmianach pojawiły się aż cztery zawodniczki. Na parkiecie pojawiła się Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek oraz Magdalena Damaske.

Trzeci set do stanu 10:10 drużyny grały bardzo równo. Następnie serię pięciu punktów rzędu na swoim koncie zapisały Biało-Czerwone. Jednak wypracowaną przewagę straciły i w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki ze Słowacji. To one wygrały tę partię 25:22. Po trzech setach w gronie najlepiej punktujących w reprezentacji Polski znalazła się Agnieszka Kąkolewska (16 punktów), Malwina Smarzek (13 punktów) i Julia Twardowska (11 punktów).

Polska drużyna bardzo szybko wyciągnęła wnioski z przegranego seta. W kolejnym na przerwach technicznych prowadziła odpowiednio 8:6 i 16:11. Do końca seta Polki kontrolowały grę 21:16, ostatecznie wygrywając 25:18.

Nasze zawodniczki poszły za ciosem i w piątym secie od początki do końca kontrolowały wydarzenia na boisku. Zespół z Słowacji ani przez moment nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Reprezentacja Polski w ostatnim niedzielnym secie wygrała 25:14 i cały mecz 3:2.

Najwięcej punktów w całym spotkaniu dla Polski zdobyła Kąkolewska, Smarzek, Twardowska i Grajber. Wspomniane zawodniczki zapisały na swoim koncie odpowiednio 24, 21, 21 i 12 punktów. Warto dodać, że nasz zespół w całym pojedynku zdobył aż 25 punktów blokiem, a rywalki zaledwie 12. Z kolei w ekipie gości najwięcej punktów zdobyła Karin Suderlikova (22 punkty), Karin Palgutova (15 punktów) oraz Simona Cigavikova (12 punktów).

W poniedziałek reprezentacja Polski i Słowacji rozegrają trzeci i zarazem ostatnim sparingowy mecz w Szczyrku. Początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Polska - Słowacja 3:2 (25:16, 21:25, 22:25, 25:18, 25:14)

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Julia Twardowska, Maria Stenzel (L) oraz Justyna Łysiak (L), Natalia Murek, Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Magdalena Damaske

Słowacja: Barbora Kosekova, Mirka Kisakova, Nikola Pistelakova, Karin Palgutova, Simona Cigavikova, Katarina Kormendiova, Skarleta Jancova (L) oraz Karin Suderlikova, Maria Kostelanska, Michaela Dolezalova (L), Erika Salanciova