Trzy hat-tricki i dwanaście bramek w meczu Pucharu Niemiec

Wielkie strzelanie urządzili sobie piłkarze Borussi Moenchengladbach w 1/32 finału Pucharu Niemiec. Podopieczni Dietera Heckinga wygrali z Hastedt 11:1, aż trzech piłkarzy zanotowało hat-tricka.

Już pierwsza runda Pucharu Niemiec przyniosła dużą sensację, obrońcy tytułu, ekipa Eintrachtu Frankfurt przegrała z czwartoligowcem SSV Ulm. Borussia miała łatwiejsze zadanie, bo jej rywal na co dzień gra na piątym poziomie rozgrywkowym.

Już po kwadransie było 3:0 dla gości, gole strzelali Thorgan Hazard, Alassane Plea oraz Raffael i to właśnie ta trójka do końca meczu skompletowała hat-tricki. Do przerwy Hastedt przegrywało 0:6. W drugiej połowie za dużo się nie zmieniło, Borussia dalej atakowała i zdobywała kolejne bramki.

Strzelanie dla gości zakończył ten, który zaczął czyli Hazard, a licznik stanął na jedenastu golach. Ku zaskoczeniu wszystkich gospodarzom udało się zdobyć honorową bramkę. Pewnie do kolejnej rundy awansowały również m.in. FC Koeln, Augsburg, Hannover czy też RB Lipsk.

Hastedt - Moenchengladbach 1:11 (0:6)

Bramki: Kucuk 88 - Hazard 2, 42, 84, Plea 8, 50, 78, Raffael 15, 30, 66, Neuhaus 39, Hofmann 56