Wygrana Barcelony na inaugurację. Popis Messiego

Piłkarze Barcelony od zwycięstwa u siebie nad Alaves 3:0 rozpoczęli sezon hiszpańskiej ekstraklasy. Świetnie spisał się Argentyńczyk Lionel Messi, który zdobył dwie bramki, trafił również w poprzeczkę i słupek.

W poprzednim sezonie Katalończycy bez większego trudu zdobyli mistrzostwo Hiszpanii i nowe rozgrywki też zaczęli z przytupem, choć w sobotnim meczu wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Zanim do tego doszło, w 38. minucie Messi popisał efektownym strzałem z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

W 64. minucie Argentyńczyk ponownie stanął przed podobną szansą. Rywale myśląc, że piłka znów poszybuje nad nimi, podskoczyli, tymczasem Messi popisał się... płaskim strzałem i pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza rywali.

Chwilę później mógł podwyższyć wynik, ale tym razem trafił w słupek.

W 83. minucie po efektownej akcji gola strzelił Brazylijczyk Philippe Coutinho, a w doliczonym czasie gry Messi sprytnym uderzeniem tuż przy słupku ustalił wynik spotkania.

W końcówce meczu w barwach "Dumy Katalonii" zagrali sprowadzeni latem Chilijczyk Arturo Vidal i Brazylijczyk Arthur.

Real Madryt, bez sprzedanego do Juventusu Turyn Portugalczyka Cristiano Ronaldo, w niedzielę zmierzy się u siebie z Getafe, a w poniedziałek, w najciekawiej zapowiadającym się meczu inauguracyjnej serii, Valencia podejmie niedawnego zdobywcę Superpucharu UEFA Atletico Madryt.

Od tego sezonu sędziowie w lidze hiszpańskiej mogą korzystać z systemu wideoweryfikacji (VAR).