Remis Valencii i Atletico na inaugurację sezonu, kapitalna bramka Rodrigo

Dwie drużyny aspirujące do najwyższych miejsc w La Liga zaczęły sezon 2018/2019 od podziału punktów. Valencia zremisowała 1:1 ze zwycięzcą meczu o Superpuchar Europy Atletico. Gole strzelili Rodrigo i Andres Correa.

Działacze Valencii nie zamierzali zasypiać gruszek w popiele i po prawdziwej sadze z licznymi zmianami trenerów (sześciu w ciągu dwóch lat) funkcję tę powierzono w końcu Marcelino. Do Walencji ściągnięto też takich piłkarzy jak Geoffrey Kondogbia, Jeison Murillo (obaj Inter Mediolan), Kevin Gameiro (Atletico Madryt), Mouctar Diakhaby (Olympique Lyon), Cristiano Piccini (Sporting CP), Michy Batshuayi (Chelsea), Daniel Wass (Celta Vigo) czy gwiazdę rosyjskiego mundialu - Dienisa Czeryszewa (Villarreal).

Również Atletico deklarowało przed sezonem, że nie czuje się mniejszym bratem Realu i zamierza walczyć w nowym sezonie o najwyższe cele, co zresztą potwierdziło w meczu o Superpuchar Europy, w którym rozbiło rywala zza miedzy aż 4:2. Na Wanda Metropolitano zawitali w przerwie tacy zawodnicy jak Thomas Lemar (AS Monaco), Nikola Kalinić (AC Milan), Jonny Castro (Celta Vigo), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Rodri (Villarreal) czy Gelson Martins (Sporting).

Wynik meczu na Estadio Mestalla otworzyli goście, gdy  w 26. minucie kapitalne prostopadłe podanie Antoine'a Griezmanna w pole karne wykorzystał Andres Correa, posyłając piłkę w prawy dolny róg bramki.

Gospodarze wyrównali w 56. minucie, gdy podanie Wassa fenomenalnie klatką zgrał sobie Rodrigo, dzięki czemu minął jednego z obrońców Atletico, a następnie efektownym półwolejem lewą nogą pokonał Jana Oblaka.

Więcej goli już w tym meczu nie padło, chociaż w końcówce swoje okazje mieli zarówno gospodarze jak i goście. W ostatniej, czwartej minucie dodatkowego czasu gry piłkę meczową miał na nodze Wass, jednak niepotrzebnie szukał strzału w stronę dalszego słupka. Obie ekipy aspirujące do zajęcia czołowych lokat musiały zadowolić się więc jednym punktem.

Valencia - Atletico Madryt 1:1 (0:1)

Bramki: Rodrigo (56') - Correa (26').

Żółte kartki: Garay, Rodrigo - Juanfran, Savić, Filipe Luis.

Valencia: Neto - Piccini, Garay (67' Diakhaby), Gabriel, Gaya - Soler (76' Batshuayi), Parejo, Kondogbia, Wass - Rodrigo, Mina (67' Gameiro).

Atletico: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis - Correa (81' Thomas), Koke, Saul, Lemar (63' Vitolo) - Costa, Griezmann (72' Martins).

Sędzia: Jesus GIl Manzano.