Milik porównywany do legendy Napoli. Włosi pod wrażeniem gry Polaka

Arkadiusz Milik bryluje we włoskich mediach. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego chwalą 24-latka za jego postawę i gola na wagę trzech punktów w meczu z Lazio Rzym (2:1). Polak znalazł się na okładce słynnego włoskiego dziennika "Corriere dello Sport".

Milik udanie rozpoczął sezon w Serie A. Polak rozegrał pełne 90 minut w meczu z Lazio, a jego gol w doliczonym czasie pierwszej połowy zapewnił trzy punkty neapolitańczykom. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale z minuty na minutę rozkręcali się miejscowi. Upragniony gol padł w drugiej minucie doliczonego czasy gry do pierwszej połowy. Precyzyjne podanie Jose Callejona na gola zamienił polski snajper, który kilka chwil wcześniej umieścił piłkę w siatce, jednak gol nie został uznany.

Po meczu włoska prasa prześcigała się w komplementach dla gry Polaka, który znalazł się na okładce słynnego dziennika "Corriere dello Sport". Milika porównano do Legendy SSC Napoli Szweda Hasse Jeppsona, który w latach 50. zdobył dla 2-krotnych mistrzów Włoch 50 goli w zaledwie 4 lata.