Będą powroty do reprezentacji Polski? Jest też jeden skreślony

Według informacji „Przeglądu Sportowego” selekcjoner reprezentacji Polski - Jerzy Brzęczek powoła na najbliższe zgrupowanie trzech nowych zawodników. Mowa jest o Tarasie Romanczuku, Mateuszu Klichu i Damianie Szymańskim. Ponadto „PS” twierdzi, że w kadrą pożegna się Thiago Cionek.

Klich po sezonie spędzonym na wypożyczeniu w zespole Utrechtu wrócił do Leeds United. W ekipie „Pawi” przy nowym trenerze Marcelo Bielsy, polski pomocnik ma świetny początek sezonu. Wiele wskazuje na to, że może być to dla 28-latek przełomowy rok. Jak na razie zagrał w trzech meczach Championship, w których strzelił dwa gole i raz asystował.

Zawodnik pochodzący z Tarnowa po raz ostatni reprezentacyjną koszulkę zakładał blisko cztery lata temu. Były gracz Cracovii wystąpił dokładnie 7 września 2014 roku w wyjazdowym meczu z Gibraltarem (7:0). Na murawie przebywał wówczas 71 minut i zanotował asystę.

Kolejnym z kandydatów jest Romanczuk, który był testowany przez Adama Nawałkę w marcowym meczu z Koreą Południową (3:2). Zawodnik Jagiellonii Białystok zagrał 61 minut i zaprezentował się przyzwoicie. Jednak nie został powołany na zgrupowania w Juracie i Arłamowie. W tym sezonie w barwach „Jagi” zaliczył dziewięć występów i zdobył dwie bramki oraz zapisał na swoim koncie tyle samo asyst.

Zdaniem „Przeglądu Sportowego”, trener Brzęczek powoła również jednego debiutanta. Ma być nim Szymański, który był odkryciem ubiegłego sezonu. Selekcjoner doskonale zna 23-letniego kapitana Wisły Płock ze wspólnej pracy w tym klubie. W tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy pochodzący z Kraśnika zawodnik wystąpił w pięciu meczach i zapisał jedną asystę.

Największy polski dziennik sportowy jest zdania, że powołania nie otrzyma Cionek. Selekcjoner nie widzi miejsca w kadrze dla 32-letniego gracza SPAL-u.

Brzęczek w roli selekocjonera zadebiutuje 7 września w meczu z Włochami, który zostanie rozegrany w Bolonii. Cztery dni później Biało-Czerwoni podejmą towarzysko we Wrocławiu Irlandię.