W turnieju rozgrywanym na kortach poznańskiego AZS-u doszło do polskiego finału debla. Rozstawieni z numerem 1 Bednarek i Walków po trwającym równo godzinę pojedynku pokonali Karola Drzewieckiego i Mateusza Kowalczyka 6:4, 6:3. Zwycięzcy zainkasowali po 1550 dolarów i 27 punktów do deblowego rankingu ATP; pokonani - 900 dolarów i 15 pkt.

W singlu biało-czerwonym nie wiodło się już tak dobrze. W piątkowych ćwierćfinałach wystąpił tylko Paweł Ciaś, ale musiał uznać wyższość Bułgara Dimitara Kuzmanowa, przegrywając 1:6, 6:7 (2-6). W sobotę w półfinałach Kuzmanow zmierzy się z Ukraińcem Ariemem Smirnowem (godz. 12), a Holender Gijs Brouwer zagra z Brazylijczykiem Joao Pedro Sorgi (ok. 13.30). Finał zaplanowano na niedzielę na godz. 12.

W blisko 20-letniej historii poznańskiego futuresa wystąpiło wielu zawodników, którzy właśnie m.in w stolicy Wielkopolski zaczynali swoje wielkie kariery: Mariusz Fyrstenberg, Jerzy Janowicz, jego były trener Fin Kim Tillikainen oraz Lukas Rosol, który sześć lat temu na kortach Wimbledonu pokonał Rafaela Nadala. W 2013 roku w Poznaniu wystąpił Brytyjczyk Kyle Edmund, obecnie klasyfikowany na 16. miejscu rankingu ATP.

Wynik finału gry podwójnej:

Tomasz Bednarek, Szymon Walków (Polska, 1) - Karol Drzewiecki, Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) 6:4, 6:3.