Młody Szymański jest od kilku lat piłkarzem Legii, w 2016 roku zaczął trenować z pierwszą drużyną. Debiut zaliczył w Superpucharze Polski z Lechem Poznań (1:4). Od tego czasu zagrał w 53 meczach, strzelił 9 goli i zanotował 6 asyst. 19-latek znalazł się w szerokiej, 32-osobowej kadrze, która walczyła o wyjazd na mistrzostwa świata do Rosji. Na mundial jednak nie pojechał, na pierwszy występ w reprezentacji też musi jeszcze poczekać.

 

Rosyjski sport24.ru informuje, że CSKA jest coraz bardziej zainteresowana Polakiem. Klub z Moskwy już od połowy sierpnia bacznie przygląda się pomocnikowi Legii. Teraz ujawniono, że 13-krotny mistrz Rosji jest w stanie wyłożyć za 19-latka aż 7 milionów euro. "Armiejcy" nie szaleli na rynku transferowym w tym okienku. Wydali zaledwie nieco ponad 3 mln euro. Dużo natomiast zarobili, gdyż sprzedali Aleksandra Golovina (30 mln) i Vitinho (10 mln).

 

Dotychczas najdroższym piłkarzem wykupionym z Ekstraklasy był Jan Bednarek, który w 2017 roku zamienił Lecha Poznań na Southampton. Anglicy zapłacili za niego 6 milionów euro. Drugi na liście jest Adrian Mierzejewski (5,25 mln), a podium zamyka Bartosz Kapustka (5 mln). Jak już wiadomo Szymański do Rosji na mundial nie pojechał, być może uda się tam na stałe. CSKA w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w lidze, co zapewniło mu grę w Lidze Mistrzów kampanii 2018/2019.