MŚ w biathlonie letnim: Srebro Hojnisz w sprincie

Monika Hojnisz była druga w sprincie w mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach. W czeskim Novym Mescie wyprzedziła ją jedynie Słowaczka Paulina Fialkova. Brąz dla Galiny Wiszniewskiej z Kazachstanu. Polska ekipa wywalczyła dotychczas cztery medale.

Morawy od lat są szczęśliwe dla Hojnisz (AZS AWF Katowice). W 2011 roku została tu mistrzynią świata juniorek w biathlonie letnim, a dwa lata później sięgnęła po brąz mistrzostw świata w zimowej odmianie tej dyscypliny.

To jej drugi krążek w tegorocznej imprezie, gdyż w piątek była członkinią sztafety mieszanej, która zajęła trzecią pozycję. Łącznie pięciokrotnie stanęła na podium MŚ w biathlonie letnim.

Kolojne biało-czerwone uplasowały się w drugiej dziesiątce: Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) była 14., a Kinga Zbylut i Karolina Pitoń zajęły kolejno 17. i 18. lokatę. Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) uplasowała się na 31. miejscu. 39. pozycję zajęła czterokrotna mistrzyni globu w biathlonie na nartorolkach Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice), która jednak odnotowała aż sześć niecelnych strzałów.

W sprincie juniorek triumfowała w sobotę Kamila Żuk, która w piątek sięgnęła też po srebro w sztafecie mieszanej w tej kategorii wiekowej.