Trzecia wygrana PSG, powrót Cavaniego

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonując na własnym stadionie SCO Angers 3:1 odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. Po raz pierwszy od mundialu zagrał Urugwajczyk Edinson Cavani i zdobył gola.

Cavani, król strzelców poprzednich rozgrywek Ligue 1, pauzował od momentu odniesienia urazu w spotkaniu 1/8 finału mistrzostw świata z Portugalią (2:1), w którym odnotował dwa trafienia. Powrót uczcił golem już po 12 minutach gry, kiedy z bliska skierował piłkę do praktycznie pustej bramki gości.

Ekipa Angers, która przegrała dwa pierwsze pojedynki, wyrównała w 22. minucie. Pozyskany latem za 37 mln euro z Schalke 04 Gelsenkirchen niemiecki obrońca Thilo Kehrer, który debiutował w paryskim zespole, sfaulował rywala w polu karnym, a Thomas Mangani z 11 metrów strzelił na 1:1.

Po przerwie przewaga miejscowych wzrosła i gole były kwestią czasu. W 51. minucie po dośrodkowaniu Argentyńczyka Angela Di Marii z woleja drugą bramkę dla PSG, a trzecią w sezonie, uzyskał Kylian Mbappe. Kwadrans później 19-letni francuski skrzydłowy wyłożył piłkę Neymarowi, który zdobył trzeciego gola w meczu i swojego w sezonie. W tej akcji piłkarze trenera Thomasa Tuchela całkowicie wymanewrowali defensywę gości.

"Paryskie trio znowu w akcji" - podsumowała mecz w internetowym wydaniu gazeta "L'Equipe".

Obrońcy tytułu z dorobkiem dziewięciu punktów otwierają tabelę Ligue 1. Wieczorem dołączyli do nich piłkarze Dijon, którzy wygrali na wyjeździe z OGC Nice 4:0, choć pierwszą bramkę uzyskali w 67. minucie.

Pierwsze punkty, od razu trzy, straciły natomiast drużyny Nimes (0:1 z Toulouse) i Reims, która uległa 1:4 Amiens Rafała Kurzawy. Polski pomocnik pojawił się na boisku na ostatni kwadrans.

W niedzielę AS Monaco, którego zawodnikiem jest Kamil Glik, zagra na wyjeździe z Girondins Bordeaux Igora Lewczuka.