Zieliński uwielbia AC Milan! Dwa gola Polaka pomogły Napoli

To był wieczór Piotra Zielińskiego! Polak zdobył dwie bramki w meczu z AC Milan, dając kolegom sygnał do ataku, gdyż rywale prowadzili już 2:0. A tak gospodarze wygrali 3:2, bo zwycięskiego gola strzelił Dries Mertens.

Po raz ostatni Napoli przegrało z Milanem na własnym stadionie w 2010 roku i mało kto wierzył, że zmieni się to akurat w sobotę. Dyspozycja gości była owiana lekką tajemnicą, gdyż spotkanie pierwszej kolejki z Genoą zostało przełożone. I od początku to właśnie gospodarze mieli sporą przewagę, częściej strzelali, ale nic nie chciało wpadać do siatki. W pierwszym składzie znaleźli się obaj Polacy: Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik.

W końcu jednak ktoś zdobył bramkę, ale dość niespodziewanie uczynił to Giacomo Bonaventura, który kapitalnym strzałem zaskoczył Davida Ospinę. Ta sztuka udała się na początku drugiej połowie także Davide Calabrii, więc za sprawą nieoczekiwanych bohaterów AC Milan prowadził już 2:0.

Wtedy do gry wzięli się gospodarze. Wiarę w serca fanów Napoli przywrócił Zieliński, który płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później mógł - a w zasadzie powinien - wyrównać stan meczu po tym, jak otrzymał idealnie wyłożoną piłkę na szesnasty metr. Miał mnóstwo czasu, ale uderzył od razu i nawet nie trafił w bramkę.

Udało mu się za to w 67. minucie. I to jak! Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło gospodarzom korzyści, ale mieli szczęście, że piłka trafiła do znajdującego się przed polem karnym Zielińskiego, który huknął bez przyjęcia, a piłka zatrzymała się dopiero w siatce! Polak był w gazie, ale sześć minut później Carlo Ancelotti ściągnął go z boiska.

To były trafienia nr 3 oraz 4 przeciwko Milanowi. Przeciwko żadnemu innemu klubowi Zieliński nie zdobył tylu bramek.

Już bez niego Napoli rozgrywało końcówkę i rozegrało ją dobrze - w 80. minucie po pięknej akcji i asyście Allana do siatki trafił Dries Mertens.

Napoli - AC Milan 3:2 (0:1)

Bramki: Zieliński 53, 67, Mertens 80 - Bonaventura 15, Calabria 49

Napoli: Ospina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui (73 Luperto) - Allan, Hamsik (63 Mertens), Zieliński (73 Diawara) - Callejon, Milik, Insigne.

AC Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia (58 Bakayoko), Bonaventura (82 Cutrone) - Suso, Higuain, Borini (71 Laxalt).

Żółte kartki: Insigne, Koulibaly - Suso, Rodriguez.