Gol Rybusa + asysta Krychowiaka = triumf Lokomotiwu

Maciej Rybus strzelił gola, a Grzegorz Krychowiak zaliczył asystę przy innym trafieniu dla Lokomotiwu Moskwa w wygranym spotkaniu u siebie z Anżi Machaczkała 2:1 w piątej kolejce rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Lewy obrońca reprezentacji Polski do bramki gości trafił w 55. minucie, kiedy z prawej strony boiska oddał precyzyjny strzał. To jego pierwszy gol w tym sezonie.

18 minut później mistrzowie Rosji prowadzili już 2:0. Tym razem wypożyczony z Paris Saint-Germain Krychowiak popisał się długim podaniem z własnej połowy, a Fiodor Smołow w asyście dwóch rywali przyjął piłkę i pokonał bramkarza rywali. W drugiej minucie doliczonego czasu gry honorową bramkę dla gości strzelił Vladislav Kulik wykorzystując rzut karny. Obaj reprezentanci Polski rozegrali cały mecz w barwach gospodarzy.

Po piątej kolejce Lokomotiw z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje piąte miejsce i do prowadzącego Zenita Sankt Petersburg traci siedem oczek.