Mierzejewski z golem i asystą przeciwko drużynie Lavezziego i Mascherano

Adrian Mierzejewski na dobre rozpędził się już w chińskiej ekstraklasie. Tym razem Polak strzelił gola i zaliczył asystę w zremisowanym 2:2 spotkaniu jego Changchun Yatai z Hebei CFFC.

Gospodarze dwukrotnie doprowadzali w spotkaniu 20. kolejki chińskiej Super Ligi do remisu. Dwa razy kluczową rolę przy golach odgrywał właśnie Mierzejewski. Najpierw Polak trafił na 1:1 w 71. minucie, a gdy goście ponownie wyszli na prowadzenie, Mierzejewski w 89. minucie idealnie obsłużył Odiona Ighalo, który ustalił wynik meczu na 2:2.

W zespole Hebei CFFC w pierwszym składzie pojawili się dwaj Argentyńczycy doskonale znani z występów na europejskich boiskach - Javier Mascherano i Ezequiel Lavezzi. Ten drugi strzelił nawet gola na 1:0, ale jego występ został przyćmiony przez świetną postawę Mierzejewskiego. Dla Polaka był to drugi gol w rozgrywkach w dziewięciu meczach dla Changchun Yatai, w którym zadebiutował na początku lipca.

Changchun Yatai - Hebei CFFC 2:2 (0:1)
Bramki: Adrian Mierzejewski 71', Odion Ighalo 89' - Ezequiel Lavezzi 8', Ayoub El Kaabi 83'