Jake Ellenberger nie będzie najlepiej wspominał występu podczas gali UFC Fight Night w Lincoln. Weteran amerykańskiej organizacji już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Bryana Barbereny, ale to właśnie przed własną publicznością, w stanie Nebraska, postanowił wejść do oktagonu po raz ostatni. Po zakończonym pojedynku wymownym gestem - rzuceniem rękawic, ogłosił zakończenie kariery zawodniczej w sportach walki.

- Nie mogłem wybrać sobie lepszego miejsca do ogłoszenia tej wiadomości. Tutaj zacząłem karierę i tu ją kończę. Walczyłem większość swojego życia i ten sport naprawdę wiele dla mnie znaczy - powiedział Ellenberger zostawiając rękawice na środku oktagonu.

33-latek w oktagonie największej organizacji MMA na świecie stoczył 21 pojedynków - 10 wygrał, 11 przegrał. W UFC walczył od 2009 roku i wielokrotnie swoimi występami sprawiał ogromną radość kibiców wszechstylowej walki wręcz. Ellenberger jedenastokrotnie posyłał rywali na deski i pięciokortnie był nagradzany za swoje walki bonusami. W swoim rekordzie zapisał wygrane z takimi zawodnikami jak Matt Brown, Nate Marquardt, Diego Sanchez, Josh Koscheck czy Jake Shields. Zakończył karierę z czterema porażkami z rzędu, najdłuższą serią przegranych w zawodowych występach.

W załączonym materiale wideo wywiad z Jake'em Ellenbergerem i moment pozostawienia rękawic w klatce.