Wyjazdowa minimalna wygrana Barcelony

Piłkarze Barcelony pokonali wyjeździe Real Valladolid 1:0 w drugiej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. W innym sobotnim spotkaniu Atletico Madryt pokonało na własnym boisku Rayo Vallecano 1:0.

Mistrzowie Hiszpanii w pierwszej połowie męczy się z beniaminkiem, który wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy po czterech latach. W 57. minucie gospodarze zlekceważyli głębokie dośrodkowanie we własne pole karne uznając, że piłka wyjdzie za linię końcową. Jednak Sergi Roberto sięgnął piłkę głową, a pozostający bez opieki Ousmane Dembele pokonał bramkarza gości.

Kiedy wydawało się, że gościom nic złego już nie może się stać, w doliczonym czasie gry gospodarze pokonali bramkarza Barcelony. Jednak po wykorzystaniu technologii VAR nie uznano bramki z powodu pozycji spalonej.

Wcześniej Atletico Madryt pokonało u siebie Rayo Vallecano 1:0, a jedyną bramkę w tym meczu strzelił Antoine Griezmann.

Po dwóch kolejkach Barcelona z kompletem punktów prowadzi w tabeli, ale Sevilla, Levante, Real Madryt, Athletic Bilbao i SD Huesca, które mają po trzy punkty, swoje mecze rozegrają w niedzielę i poniedziałek.