Brak "Canarinhos", "La Celeste" oraz "Vatrenich" w wersji beta gry zauważył portal Fifaultimateteam.it oraz kilku
YouTuberów. W sieci pojawiło się nagranie uchwycone podczas targów Gamescom 2018, na którym widać przegląd wszystkich dostępnych drużyn narodowych. W oczy razi jednak brak pięciokrotnych mistrzów świata, pierwszej drużyny, której udało się sięgnąć po "Złotą Nike" a także finalistów tegorocznego mundialu w Rosji.

 

W grze znajduje się co prawda liga brazylijska, a wszyscy najwyżej notowani jej gracze będą dostępni w trybit FIFA Ultimate Team, to jednak nasuwa się pytanie: czy EA Sports udało się nabyć licencje również na umieszczenie w grze reprezentacji trzech piłkarskich potęg.

 

Co prawda jest to jedynie wersja beta gry, jednak do premiery został niespełna miesiąc, więc dodanie wymienionych reprezentacji w ostatnim momencie stanowiłoby spore zaskoczenie. Gracze pamiętają zresztą pewnie, że w FIFA 08 i FIFA 09 zabrakło reprezentacji Holandii i twórcy zdecydowali się wówczas wymyślić nowych piłkarzy.

Tak powstał m.in. Hans de Noteboom, który miał być wierną kopią Ruuda van Nisterlooya, a po powrocie "Oranje" do łask został on utrzymany w grze w charakterze arbitra.