Liga Mistrzów: Dinamo - Young Boys. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2

Dinamo Zagrzeb podejmie na własnym boisku Young Boys Berno w meczu rewanżowym rundy play-off Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł remis 1:1, co stawia Chorwatów w uprzywilejowanej pozycji. Szwajcarzy dominują w lidze i są niepokonani od początku rozgrywek. Transmisja meczu Dinamo Zagrzeb - Young Boys Berno w Polsacie Sport Premium 2.

Podopieczni Nenada Bjelicy wywalczyli w Szwajcarii korzystny dla siebie remis i to oni są w bardziej uprzywilejowanej pozycji przed rewanżem. Drużyna z Berna od początku sezonu jest jednak na fali wznoszącej i swoją dominację w lidze będzie chciała przekuć na osiągnięcia w Champions League. Piłkarze Gerardo Seoane w pięciu meczach Super League zgarnęli komplet punktów i strzelili aż 16 bramek. W wysokiej formie są także gospodarze wtorkowego meczu, którzy mają za sobą serię czterech zwycięstw z rzędu. Ostatnia wygrana w derbach Zagrzebia z Lokomotivą (1:0) może dodatkowo zmotywować mistrzów Chorwacji. Ponadto, na swojej drodze do fazy grupowej wyeliminowali już Hapoel Beer Szewa (7:2) i Astanę (3:0), a spotkanie z "Młodymi Chłopcami" jest ich trzecim dwumeczem w tej edycji Ligi Mistrzów.

W pierwszym meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli Szwajcarzy. Świetnie dysponowany tego dnia obrońca Kevin Mbabu sfinalizował akcję, którą sam rozpoczął i już w drugiej minucie wyprowadził Young Boys na prowadzenie. "Modri" wyrównali przed przerwą i w drugiej połowie mogli podwyższyć wynik, ale świetnie bronił młody bramkarz David von Ballmoos.

Dinamo zmierzy się z rywalem ze Szwajcarii po raz trzeci w historii swoich występów w europejskich pucharach. W sezonie 1997/1998 Chorwaci pokonali w Pucharze UEFA Grasshopper Zurich 9:4, a w roku 2008 zremisowali 0:0 z FC Basel.

Dla Young Boys to szóste podejście do Ligi Mistrzów, jednak żadna z dotychczasowych kampanii nie przyniosła sukcesu w postaci awansu do fazy grupowej. W poprzednim sezonie ulegli w rundzie play-off CSKA Moskwa 0:3.

Transmisja meczu Dinamo Zagrzeb - Young Boys Berno od godziny 20:14 w Polsacie Sport Premium 2. Komentuje Tomasz Włodarczyk. Początek przedmeczowego studia od godziny 19:00 w Polsacie Sport Premium 1.