Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam wyeliminował drużynę Kędziory

Ajax Amsterdam zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Holendrzy przypieczętowali awans, remisując z Dynamem Kijów 0:0 w rewanżowym meczu fazy play-off. Goście mogą mimo wszystko czuć pewien niedosyt, ponieważ zmarnowali wiele sytuacji, m.in. rzut karny.

Holendrzy byli w świetnej sytuacji przed rewanżem. Pierwszy mecz wygrali bowiem 3:1, co stanowiło solidną zaliczkę. Dla przypomnienia, gola dla Dynama Kijów strzelił Tomasz Kędziora.

Mecz rewanżowy lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 7. minucie Benjamin Verbić próbował zaskoczyć bramkarza rywali, jednak Andre Onana popisał się świetnym refleksem. Później do głosu doszli goście, którzy mieli wymarzoną okazję do strzelenia gola. Wszystko przez Kędziorę… W 14. minucie we własnym polu karnym Polak ciągnął za koszulkę Matthijsa de Ligta, za co sędzia Damir Skomina ukarał go żółtą kartkę i wskazał na jedenasty metr. Dusan Tadić zmarnował jednak rzut karny - najpierw trafił w słupek, natomiast przy dobitce posłał piłkę wysoko nad bramką. Kędziora mógł odetchnąć z ulgą...

To niepowodzenie nie podcięło skrzydeł Ajaksowi Amsterdam. Wręcz przeciwnie. Dobre okazje, by otworzyć wynik, mieli między innymi Klaas-Jan Huntelaar czy Donny van de Beek. Pierwsza połowa skończyła się jednak rezultatem 0:0.

Początek drugiej części spotkania to kolejne sytuacje dla Holendrów. Między innymi uderzenie głową Tadicia, które świetnie wybronił Denys Bojko, jak również strzał Hakima Ziyecha w poprzeczkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, co dało awans drużynie Erika ten Haga.

Była to druga rywalizacja Dynama Kijów i Ajaksu Amsterdam w rundzie play-off Ligi Mistrzów. Poprzednia miała miejsce w sezonie 2010/2011. W pierwszym meczu padł wówczas remis 1:1, natomiast w rewanżu lepsi byli Holendrzy, wygrywając 2:1, dzięki czemu to oni awansowali do fazy grupowej.

Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam 0:0

Dynamo Kijów: Denys Bojko - Tomasz Kędziora, Mykyta Burda, Tamas Kadar, Josip Pivarić - Wołodymyr Szepelew (46. Denys Harmasz), Serhij Sydorczuk (64. Mykoła Szaparenko), Witalij Bujalski (85. Nazar Rusyn) - Wiktor Cyhankow, Władysław Supriaha, Benjamin Verbić

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Maximilian Woeber (79. Carel Eiting) - Donny van de Beek (85. Dani De Wit), Lasse Schoene, Frenkie de Jong - Hakim Ziyech, Klaas-Jan Huntelaar, Dusan Tadić

Żółte kartki: Kędziora, Sydorczuk, Szaparenko - Ziyech, Tadić

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.