Ajax Amsterdam, Young Boys i AEK Ateny awansowały do Ligi Mistrzów

Ajax Amsterdam zremisował z Dynamem Kijów 0:0 i dzięki zaliczce (3:1) z pierwszego spotkania awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zagrają tam też ekipy AEK Ateny oraz Young Boys Berno, które wyeliminowały kolejno MOL Vidi oraz Dinamo Zagrzeb.

Dinamo Zagrzeb - Young Boys 1:2 (1:0)

Bramki: Hajrovic 7 - Hoarau 64 (rz.k.), 66.

Dinamo: Daniel Zagorac - Petar Stojanovic, Kevin Theophile-Catherine, Emir Dilaver, Marin Leovac (74 Mario Budimir) - Arijan Ademi (32 Ivan Sunjic) - Izet Hajrovic, Dani Olmo, Amer Gojak, Mislav Orsic (83 Rafał Kądzior) - Mario Gavranovic.

Young Boys: David von Ballmoos - Kevin Mbabu, Gregory Wuthrich, Steven von Bergen, Loris Benito - Christian Fassnacht (84 Leonardo Bertone), Djibril Sow, Sekou Sanogo Junior, Miralem Sulejmani (55 Roger Assale) - Ngoumo Ngamaleu (90+3 Michel Aebischer), Guillaume Hoarau.

Żółte kartki: Leovac - Sanogo Junior, Ngamaleu.

Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam 0:0

Dynamo Kijów: Denys Bojko - Tomasz Kędziora, Mykyta Burda, Tamas Kadar, Josip Pivarić - Wołodymyr Szepelew (46. Denys Harmasz), Serhij Sydorczuk (64. Mykoła Szaparenko), Witalij Bujalski (85. Nazar Rusyn) - Wiktor Cyhankow, Władysław Supriaha, Benjamin Verbić

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Maximilian Woeber (79. Carel Eiting) - Donny van de Beek (85. Dani De Wit), Lasse Schoene, Frenkie de Jong - Hakim Ziyech, Klaas-Jan Huntelaar, Dusan Tadić

Żółte kartki: Kędziora, Sydorczuk, Szaparenko - Ziyech, Tadić

AEK Ateny – MOL Vidi 1:1 (0:0)

Bramki: Mantalos (k.) 48. min. - Nego 57. min.

AEK: Vassilis Barkas - Michalis Bakakis, Helder Lopes, Marios Oikonomou, Vasileios Lampropoulos, Andre Simoes, Marko Livaja (Alef 84. min.), Viktor Klonaridis (Ezequiel Ponce 62. min.), Petros Mantalos (Uros Cosic 90. min.), Niklas Hult, Kostas Galanopoulos

MOL: Adam Kovacsik - Paulo Vinicius, Attila Fiola, Danko Lazovic, Anel Hadzić, Istvan Kovacs, Loic Nego, Boban Nikolov (Mate Patkai 46. min.), Stopira, Roland Juhasz, Marko Scepovic

Żółte kartki: Simoes, Hult - Nikolov, Nego, Hadzic, Fiola, Juhasz, Lazović

Czerwone kartki: Lopes, Livaja (obaj AEK)

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsatsieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.

IM, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Koniec! AEK, Young Boys i Ajax zagrają w Lidze Mistrzów!

AEK - MOL Vidi 1:1

Dinamo Zagrzeb - Young Boys 1:2

[83']

Damian Kądzior wchodzi na boisku w końcówce spotkania.

[81']

Czerwona kartka dla Heldera Lopesa! Dziesięć minut nadziei MOL Vidi. Jeden gol i będzie dogrywka.

[71']

Na razie bramek nie oglądaliśmy tylko w Kijowie. Ajax miał wiele okazji, ale nie grzeszy dziś skutecznością.

[66']

GOOOOOOOOOOOOOL! Ależ dwie minuty Hoarau, drugi gol i Young Boys bliżej Ligi Mistrzów!

Dinamo Zagrzeb - Young Boys 1:1

[64']

GOOOOOOOOOOOOOL! Guillaume Hoarau wykorzystuje rzut karny i mamy remis.

[59']

Ziyech czaruje dziś w Kijowie. Przed chwilą kapitalne prostopadłe podanie, Marokańczyk jest nie do zatrzymania.

[55']

Ziyech z wolnego w poprzeczkę! Nadal remis w Kijowie.

[58']

GOOOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie! Węgrzy dalej w grze po golu Loica Nego.

[52']

Noussair Mazraoui uderzył głową, piłka skozłowała, ale Boyka jest dziś genialny i broni jak w transie.

AEK - MOL Vidi 1:0

[48']

GOOOOOOOOOOOOOL! Petros Mantalos wykorzystuje rzut karny i mamy gola. Świetne rozpoczęcie drugiej połowy przez AEK.

Wracamy po przerwie!

Koniec pierwszych połów! Wyniki [pierwsze mecze]:

AEK - MOL Vidi 0:0 [2:1]

Dinamo Zagrzeb - Young Boys 1:0 [1:1]

Dynamo Kijów - Ajax Amsterdam 0:0 [1:3]

[43']

Huntelaar!!! Ależ miał okazję! Świetnie broni jednak Boyko. Ile jeszcze okazji zmarnują piłkarze Ajaksu?!

Zobaczcie karnego sprokurowanego przez Kędziore.

[40']

Groźny strzał Ziyecha! Zza pola karnego, ale pewnie broni golkiper Dynama.

[36']

Ziyech świetnie znalazł w polu karnym Van de Beeka, ale ten też nie trafia w bramkę. Słaba skuteczność piłkarzy Ajaksu.

[32']

W odpowiedzi Huntelaar próbowal z bliskiej odległości, ale nie trafił w bramkę. Mecz nam się ożywił.

[30']

Faulowany Tsygankov, który jest na razie najaktywniejszy w akcjach Dynama. Wolny jednak nie wykorzystany i dalej bramek nie oglądaliśmy.

[24']

Bardzo ładna akcja Ajaksu i znowu fatalne wykończenie Tadicia. Nie jest to, jak na razie mecz Serba

[21']

Dużo dzieje się po prawej stronie Dynama. Tą stroną atakuje Ajax i na razie tutaj jest najwięcej zagrożenia.

[15']

TADIC TRAFIA W SŁUPEK! Dobitka też niecelna, duże szczęście Dynama.

[14']

Rzut karny dla Ajaksu! W polu karnym faulował Kędziora. Bezsensowny faul Polaka.

[11']

Pierwsza akcja Ajaksu, ale strzał głową bardzo niecelny. Ajax wyraźnie uspokoił początkowe zapędy gospodarzy.

[7']

Verbić bliski pokonania Onany! Świetny refleks bramkarza Ajaksu.

Dinamo Zagrzeb - Young Boys 1:0

[7']

GOOOOOOOOOOOOL! Hajrovic otweira wynik spotkania.

[5']

Pierwsze dośrodkowanie Kędziory, nieco za głębokie i bez większych problemów Onana. Widać, że piłkarze z Kijowa są zmotywowani.

[2']

Pierwsze minuty to próby prostopadłych podań piłkarzy Dynama. Żadne z zagrań nie przyniosło efektu, Ajax spokojnie zaczął konstruować ataki pozycyjne.