Klub, który został założony 90 lat temu od dawna poszukiwał nowego inwestora. Wiele wskazywało na to, że zostanie nim biznesmen z Meksyku - Ernesto Tinajero. Ostatecznie tak się nie stało. Taki obrót sytuacji sprawił, że blisko 42-letni Ronaldo mógł zostać udziałowcem klubu z Kastylii.

 

Dwukrotny mistrz świata ustalił już warunki przejęcia Realu. W najbliższym czasie, po przelaniu 30 mln euro, transakcja wejdzie w życie. Gotówka od Ronaldo sprawi, że Real Valladolid będzie mógł spłacić wszelkie zaległości finansowe.

 

Ronaldo zostanie większościowym udziałowcem i równocześnie będzie pełnił funkcję prezesa. Do tej pory szefem klubu był Carlos Suarez. 50-latek zostanie na Estadio Jose Zorila w innej roli. Ma zostać dyrektorem wykonawczym.

 

Real Valladolid jest tegorocznym beniaminkiem La Liga. "Pucela" rozpoczęła sezon od remisu z Gironą 0:0 i porażki z Barceloną 0:1. Po dwóch kolejkach nowy klub Ronaldo zgromadził jeden punkt i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

 

Ronaldo to były napastnik m.in. Barcelony, Interu Mediolan, Realu Madryt i AC Milan. Karierę sportową zakończył w 2011 roku. Trzykrotnie FIFA wybierała go najlepszym piłkarzem świata. Był królem strzelców mundialu w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.