Liga Mistrzów: PAOK FC - Benfica SL. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1

PAOK i Benfica powalczą o jedno z trzech wolnych miejsc w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 4. rundy eliminacji padł remis 1:1, który piłkarzom z Salonik zapewnił Amr Warda. Czy Grecy zapewnią sobie w środowy wieczór pierwszy w historii występ w prestiżowych rozgrywkach? Transmisja meczu PAOK FC - Benfica SL w Polsacie Sport Premium 1.

Pierwsze spotkanie w Lizbonie miało gorącą temperaturę, którą zapewnili piłkarze obydwu drużyn. Gracze z Salonik nie czekali na ataki faworyta, tylko sami odważnie ruszyli na rywala. Brakowało im jednak finalizacji, a w jednej ze spornych sytuacji sędzia nie podyktował Grekom rzutu karnego. W końcówce pierwszej połowy arbiter odgwizdał zaś kontrowersyjną jedenastkę dla gospodarzy z Lizbony, którą na gola zamienił Juan Antonio Pizzi. Pomocnik Benfiki wcześniej zmarnował kilka doskonałych okazji, ale w ostatniej minucie pierwszej części był już bezbłędny. Lizbończykom nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku. W zamieszaniu podbramkowym z 76. minuty, wprowadzony wcześniej na boisko Amr Warda zachował najwięcej zimnej krwi i zapewnił PAOK cenny remis przed rewanżem.

Ekipa z Salonik w okresie między meczami 4. rundy eliminacyjnej LM rozpoczęła sezon greckiej Super League. Po golu Aleksandara Prijovicia z rzutu karnego pokonała Asteras 1:0. W tym samym czasie lizbończyków czekał derbowy mecz ze Sportingiem, w którym losy rywalizacji ważyły się do ostatnich sekund. Tym razem to Benfica wyrwała remis w końcówce za sprawą trafienia 18-letniego Joao Felixa, choć trzeba przyznać, że z przebiegu gry zasłużyła nawet na zwycięstwo.

Już przed pierwszym meczem Benfika - PAOK, w zespole z Lizbony nie mogło zagrać kilku ważnych zawodników, wśród których był Eduardo Salvio. Na kilkanaście godzin przed meczem występ argentyńskiego pomocnika wciąż stoi pod znakiem zapytania. Pojechał on jednak z drużyną do Salonik, w przeciwieństwie do chilijskiego napastnika Nicolasa Castillo. W zespole gospodarzy większy spokój, a trener PAOK Razvan Lucescu przyznał na konferencji prasowej, że zna już 9 z 11 nazwisk piłkarzy, którzy w środę wybiegną na murawę, by powalczyć o zapisanie się w historii klubu. PAOK walczy bowiem o pierwszy udział w fazie grupowej LM. Z kolei lizbończycy są stałymi bywalcami w Champions League - grali w niej także w sezonie 2017/2018.

Transmisja meczu PAOK FC - Benfica SL od 20:50 w Polsacie Sport Premium 1. Komentują Cezary Kowalski i Tomasz Hajto. Od 19:00 zapraszamy zaś na przedmeczowe studio.

Przypuszczalne składy:

PAOK: Paschalakis, Matos, Varela, Crespo, Vieirinha, Canas, Mauricio, Pelkas, Jaba, Limnios, Prijovic.
Benfica: Vlachodimos, Almeida, Dias, Jardel, Grimaldo, Pizzi, Fernandes, Fejsa, Cervi, Silva, Ferreyra.

W załączonym materiale wideo skrót pierwszego meczu.