Liga Mistrzów: PSV Eindhoven gładko pokonało BATE Borysów

PSV Eindhoven wyeliminowało BATE Borysów i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu fazy play-off pokonało swojego rywala 3:0. To oznacza, że Holandia będzie miała dwie drużyny w LM. Dzień wcześniej awans wywalczył Ajax Amsterdam.

Pierwszy mecz tych drużyn dostarczył wielu emocji. Holendrzy wygrali bowiem 3:2. Gole dla zwycięzców strzelili Gaston Pereiro, Hirving Lozano i Donyell Malen, natomiast dla pokonanych Jasse Tuominen oraz Aleksandr Hleb.

Gospodarze mogli otworzyć wynik meczu rewanżowego już w 5. minucie. Lozano próbował zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego i zabrakło naprawdę niewiele... Piłka odbiła się od poprzeczki. Kilka minut później było już 1:0. Po wznowieniu gry z autu przez Denzela Dumfriesa i zgraniu piłki głową Luuka de Jonga, Steven Bergwijn ograł bez problemów Nemanję Milunovicia i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza.

Jakby tego było mało, goście stracili i gola, i Hleba. 37-latek, mający za sobą występy między innymi w Arsenalu czy Barcelonie, doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce w 30. minucie pojawił się Mirko Ivanić, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Jeszcze przed przerwą piłkarze PSV Eindhoven cieszyli się z kolejnej bramki. W 36. minucie De Jong pokonał bramkarza uderzeniem głową, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Jorrita Hendrixa.

Podopiecznym Marka van Bommela było jednak mało. Już w drugiej połowie postawili kropkę nad "i". W 62. minucie Pereiro zagrał do Lozano, który przebiegł kilkadziesiąt metrów, z dziecinną łatwością minął Milunovicia i mocnym strzałem pokonał bramkarza BATE Borysów. PSV Eindhoven wygrało 3:0 i zameldowało się w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 3:0 (2:0)

Bramki: Bergwijn 14, De Jong 36, Lozano 62

PSV Eindhoven: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever (71. Nicolas Isimat-Marin), Jose Tasende - Jorrit Hendrix, Gaston Pereiro, Pablo Rosario (74. Bart Ramselaar) - Steven Bergwijn (79. Donyell Malen), Luuk de Jong, Hirving Lozano

BATE Borysów: Denis Scherbitski - Aleksei Rios, Nemanja Milunović, Yegor Filipenko, Aleksandar Filipović - Dmitri Baga, Stanislav Dragun (76. Evgeni Berezkin), Aleksandr Hleb (30. Mirko Ivanić) - Igor Stasevich, Jasse Tuominen (51. Nikolai Signevich), Maksim Volodko

Żółte kartki: Tasende - Milunović, Rios

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.