Liga Mistrzów: Sporo emocji i grad goli. PSV, Benfica i Crvena z awansem!

Za nami ostatnie mecze czwartej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatnimi szczęśliwcami zostały drużyny PSV Eindhoven, Benfiki Lizbona oraz Crveny zvezda. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji oraz bramek, których w sumie we wszystkich starciach padło aż dwanaście.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 3:0 (2:0)

Bramki: Bergwijn 14, De Jong 36, Lozano 62

PSV Eindhoven: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever (71. Nicolas Isimat-Marin), Jose Tasende - Jorrit Hendrix, Gaston Pereiro, Pablo Rosario (74. Bart Ramselaar) - Steven Bergwijn (79. Donyell Malen), Luuk de Jong, Hirving Lozano

BATE Borysów: Denis Scherbitski - Aleksei Rios, Nemanja Milunović, Yegor Filipenko, Aleksandar Filipović - Dmitri Baga, Stanislav Dragun (76. Evgeni Berezkin), Aleksandr Hleb (30. Mirko Ivanić) - Igor Stasevich, Jasse Tuominen (51. Nikolai Signevich), Maksim Volodko

Żółte kartki: Tasende - Milunović, Rios

PAOK - Benfica 1:4 (1:3)

Bramki: Prijovic 13 - Jardel 20, Salvio 26-karny, 49-karny, Pizzi 39

PAOK: Alexandros Paschalakis - Leo Matos, Fernando Varela, Jose Angel Crespo, Vieirinha - Mauricio, Dimitris Pelkas, Jose Canas (Yevhen Shakhov 63') - Dimitris Limnios (Amr Warda 46'), Alaksandar Prijovic, Omar El Kaddouri (Chuba Akpom 76')

Benfica: Odisseas Vlachodimos - Andre Almeida, Ruben Dias, Jardel, Alex Grimaldo - Pizzi (Andrija Zivkovic 76'), Ljubomir Fejsa, Gedson Fernandes - Eduardo Salvio (Alfa Semedo 63'), Haris Seferovic (Joao Felix 85'), Franco Cervi

Żółte kartki: Matos, Mauricio, Varela, Shakhov - Almeida, Jardel

Czerwona kartka: Matos (za dwie żółte)

FC Salzburg - FK Crvena Zvezda 2:2 (1:0)

Bramki: Dabbur 45, 48 (rz.k.) - Ben Nabouhane 65, 66.   Pierwszy mecz: 0-0.   Awans: Crvena Zvezda.

FC Salzburg: Cican Stankovic - Stefan Lainer, Andre Ramalho, Marin Pongracic, Andreas Ulmer - Amadou Haidara, Hannes Wolf, Diadie Samassekou, Xaver Schlager (83 Smail Prevljak) - Patson Daka (69 Reinhold Yabo), Munas Dabbur.

FK Crvena Zvezda: Milan Borjan - Filip Stojkovic, Vujadin Savic, Milos Degenek, Milan Rodic - Branko Jovicic, Nenad Krsticic - Nemanja Milic (49 Milan Pavkov), Veljko Simic (37 Dusan Jovancic), Nemanja Radonjic (82 Marko Gobeljic) - El Fardou Ben Nabouhane.

Żółte kartki: Pongracic, Schlager, Dabbur - Krsticic, Pavkov

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.

KN, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Koniec wszystkich spotkań! Znamy komplet 32 drużyn, które zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Tymi ostatnimi są PSV Eindhoven, które pokonało BATE Borysów 3:0, Benfica Lizbona, która uporała się z PAOK Saloniki 4:1 oraz Crvena zvezda, która wywalczyła zwycięski remis 2:2 z Red Bull Salzburg. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 2:2

[90+3']

To była prawdopodobnie piłka meczowa dla gospodarzy! Ramalho oddał strzał głową z kilku metrów, ale świetnie w bramce zachował się Borjan.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:4

[86']

Gospodarze blisko zmniejszenia strat, ale strzał z ostrego kąta jednego z zawodników PAOK-u przetoczył się po rękawicach bramkarza i przeleciał niemal wzdłuż linii bramkowej.

[85']

W Eindhoven i Salonikach odliczają już czas do końcowego gwizdka. W Salzburgu gospodarze za wszelką cenę chcą zdobyć zwycięską bramkę, która pozwoli im awansować.

[76']

Posypała się gra PAOK-u. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Matos.

[75']

Do końca poszczególnych spotkań pozostał niespełna kwadrans. Najwięcej emocji jest zdecydowanie w Salzburgu, gdzie Red Bull remisuje 2:2 z Crveną. Przed momentem gospodarze mieli rzut wolny tuż przed polem karnym. Dobrym uderzeniem popisał się Yabo, ale świetnie na linii zachował się Borjan.

[70']

O ile w Salonikach i Eindhoven kwestia awansu jest już raczej rozstrzygnięta, o tyle w Salzburgu emocje są naprawdę duże! Gospodarze potrzebują zwycięstwa do awansu. Gościom wystarczy każdy bramkowy remis.

[67']

NIESAMOWITE! Crvena wraca do gry! W odstępie dwóch minut goście zdobywają dwie bramki! Najpierw do siatki trafił Ben El Fardou, a następnie Degenek. To sprawia, że przyjezdni w tym momencie mają zapewniony awans!

PSV Eindhoven - BATE Borysów 3:0

[62']

Goool!!! Indywidualna akcja Lozano, który wpadł w pole karne i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza. To oznacza, że nie będzie dogrywki w tym spotkaniu, a BATE potrzebuje czterech bramek do awansu.

[60']

Mniej niż trzydzieści minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Do tej pory oglądaliśmy dziewięć bramek. O krok od awansu są Benfica Lizbona, Red Bull Salzburg oraz PSV Eindhoven.

[51']

To mogła być błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! W poprzeczkę po strzale głową trafił Prijovic. Zaznaczmy, że Grecy potrzebują czterech bramek do awansu.

[50']

Goool!!! Salvio posyła piłkę w środek bramki i wpisuje się na listę strzelców. Szykuje się prawdziwy nokaut! To nie tak miało być... - mogą sobie pomyśleć kibice PAOK-u.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:3

[49']

Rzut karny dla Benfiki!

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 2:0

[47']

Goool!!! Rzut karny na bramkę zamienia Dabbur, dla którego to dublet w tym spotkaniu.

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 1:0

[46']

Rzut karny dla Red Bull Salzburg! Ależ początek drugiej połowy! Wolf został sfaulowany przez Savicia.

Zaczynamy drugie połowy!

Koniec pierwszej połowy na wszystkich obiektach. Do przerwy:

PSV Eindhoven - BATE Borysów 2:0 (w pierwszym spotkaniu 3:2)

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:3 (w pierwszym spotkaniu 1:1)

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 1:0 (w pierwszym spotkaniu 0:0)

Oglądamy bardzo ciekawe mecze, w których padło już siedem bramek. Tylko w Eindhoven możliwa jest jeszcze dogrywka, aczkolwiek ten scenariusz na ten moment jest mało prawdopodobny. Wracamy po przerwie!

[45']

Goool!!! Gospodarze obejmują prowadzenie! Doczekaliśmy się bramek na wszystkich stadionach! Jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafił Dabbur, który wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Ulmera. Wiemy już, że w tym spotkaniu na pewno nie będzie dogrywki.

[40']

Goool!!! Koncert Benfiki trwa! Podanie z lewego skrzydła na szesnasty metr otrzymał Pizzi, który precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał bramkarza PAOK-u! W dwumeczu ekipa z Lizbony prowadzi już 4:2. Gospodarze potrzebują trzech bramek do awansu.

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 0:0

[40']

Obie drużyny stwarzają sobie sytuacje, ale ich strzały są blokowane lub dobrze interweniują bramkarze.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 2:0

[36']

Goool!!! PSV podwyższa prowadzenie! Świetna wrzutka Hendrixa w pole karne i uderzenie głową z okolicy piątego metra De Jonga. Holendrzy blisko realizacji swojego planu jakim jest awans do fazy grupowej. W dwumeczu prowadzą już 5:2. Białorusini potrzebują w tym momencie trzech bramek do dogrywki.

[30']

Drugi kwadrans gry na trzech stadionach za nami. W Eindhoven wciąż PSV prowadzi 1:0. Zmienił się wynik w Salonikach, gdzie PAOK najpierw prowadził 1:0, aby teraz przegrywać 1:2. W Salzburgu nadal bez goli.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:2

[26']

Goool!!! Pewne wykonanie rzutu karnego przez Salvio! Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. W dwumeczu Portugalczycy prowadzą 3:2, a to oznacza, że PAOK potrzebuje w tym momencie dwóch bramek do awansu.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:1

[25']

Rzut karny! Ależ fatalny błąd popełnił bramkarz PAOK-u, Paschalakis, który chciał uratować piłkę przed wyjściem za linię końcową. Do futbolówki dobiegł zawodnik gości, który chwilę później został powalony przez golkipera greckiego zespołu!

[20']

Goool!!!! Mamy wyrównanie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne i strzał głową Jardela! W dwumeczu także mamy remis!

Obrazki z Salzburga. Tam wciąż bez bramek.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 1:0

[19']

Nieśmiałe ataki BATE, ale na posterunku bramkarz PSV. Chwilę później kontra gospodarzy, ale także górą bramkarz.

[15']

Za nami kwadrans gry na wszystkich stadionach. W Eindhoven PSV prowadzi z BATE 1:0, a w dwumeczu już 4:2. W Salonikach PAOK prowadzi z Benfiką 1:0, a w dwumeczu 2:1. Jedynie w Salzburgu wciąż bez bramek, podobnie jak w pierwszym starciu obu ekip.

Zdobywca bramki dla PSV:

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:0

[14']

Goool!!! W Grecji także górą miejscowi! Autorem trafienia Prijovic, a więc były napastnik Legii Warszawa, który sfinalizował akcję całego zespołu! To było FENOMENALNE rozegranie rzutu wolnego!

[14']

Gooool!!! Gospodarze obejmują prowadzenie! Autorem bramki Bergwijn, który wpadł w pole karne i z kilku metrów pokonał bramkarza gości!

[13']

W Salzburgu od pierwszych minut przewaga jest po stronie gospodarzy.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 0:0

[10']

Pierwsza akcja gości. Dośrodkowanie i strzał głową, lecz obok słupka.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 0:0

[5']

I znowu szansa dla PAOK-u! Tym razem uderzenie z linii pola karnego, które minimalnie chybiło słupek.

[5']

Poprzeczka! Dośrodkowanie, które zostało zamienione na strzał jednego z zawodników PSV. Było bardzo blisko, aby gospodarze objęli prowadzenie!

[3']

Od pierwszych minut Grecy przejęli inicjatywę. Przed chwilą kolejny rzut wolny, tym razem z lewego skrzydła. Dośrodkowanie, ale piłkę wybijają przyjezdni. Mocna przewaga PAOK-u.

[2']

Strzał prosto w mur.

[2']

Pierwsza akcja gospodarzy i faul tuż przed polem karnym. Szansa dla PAOK-u!

[1']

W Eindhoven oberwanie chmury. Oby to nie przeszkodziło w rozegraniu dobrego meczu.

Zaczynamy!

Przypominamy mecze oraz wyniki pierwszych spotkań:

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona (1:1)

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda (0:0)

PSV Eindhoven - BATE Borysów (3:2)

Za chwilę hymn Ligi Mistrzów i zaczynamy!

Koniec rozgrzewki w Salzburgu. Za chwilę zaczynamy!

W Salonikach czuć kapitalną atmosferę.

Na poszczególnych stadionach kończą się powoli rozgrzewki zawodników. Już niewiele czasu pozostało do pierwszego gwizdka w Salonikach, Eindhoven i Salzburgu!

Mirosław Sznaucner wierzy w awans PAOK do fazy grupowej. Posłuchajmy jego rozmowy przed meczem z Benfiką Lizbona.

W Salzburgu jeszcze nie czuć atmosfery piłkarskiego święta.

Początek wszystkich spotkań punktualnie o godz. 21:00.

Witamy w relacji meczów IV rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przed nami trzy ostatnie spotkania, które wyłonią stawkę 32 zespołów, które jesienią zagrają w Champions League.