Bramki: Bergwijn 14, De Jong 36, Lozano 62

PSV Eindhoven: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever (71. Nicolas Isimat-Marin), Jose Tasende - Jorrit Hendrix, Gaston Pereiro, Pablo Rosario (74. Bart Ramselaar) - Steven Bergwijn (79. Donyell Malen), Luuk de Jong, Hirving Lozano

BATE Borysów: Denis Scherbitski - Aleksei Rios, Nemanja Milunović, Yegor Filipenko, Aleksandar Filipović - Dmitri Baga, Stanislav Dragun (76. Evgeni Berezkin), Aleksandr Hleb (30. Mirko Ivanić) - Igor Stasevich, Jasse Tuominen (51. Nikolai Signevich), Maksim Volodko

Bramki: Prijovic 13 - Jardel 20, Salvio 26-karny, 49-karny, Pizzi 39

PAOK: Alexandros Paschalakis - Leo Matos, Fernando Varela, Jose Angel Crespo, Vieirinha - Mauricio, Dimitris Pelkas, Jose Canas (Yevhen Shakhov 63') - Dimitris Limnios (Amr Warda 46'), Alaksandar Prijovic, Omar El Kaddouri (Chuba Akpom 76')

Benfica: Odisseas Vlachodimos - Andre Almeida, Ruben Dias, Jardel, Alex Grimaldo - Pizzi (Andrija Zivkovic 76'), Ljubomir Fejsa, Gedson Fernandes - Eduardo Salvio (Alfa Semedo 63'), Haris Seferovic (Joao Felix 85'), Franco Cervi

Żółte kartki: Matos, Mauricio, Varela, Shakhov - Almeida, Jardel

Czerwona kartka: Matos (za dwie żółte)

FC Salzburg - FK Crvena Zvezda 2:2 (1:0)

Bramki: Dabbur 45, 48 (rz.k.) - Ben Nabouhane 65, 66.   Pierwszy mecz: 0-0.   Awans: Crvena Zvezda.

FC Salzburg: Cican Stankovic - Stefan Lainer, Andre Ramalho, Marin Pongracic, Andreas Ulmer - Amadou Haidara, Hannes Wolf, Diadie Samassekou, Xaver Schlager (83 Smail Prevljak) - Patson Daka (69 Reinhold Yabo), Munas Dabbur.

FK Crvena Zvezda: Milan Borjan - Filip Stojkovic, Vujadin Savic, Milos Degenek, Milan Rodic - Branko Jovicic, Nenad Krsticic - Nemanja Milic (49 Milan Pavkov), Veljko Simic (37 Dusan Jovancic), Nemanja Radonjic (82 Marko Gobeljic) - El Fardou Ben Nabouhane.

Żółte kartki: Pongracic, Schlager, Dabbur - Krsticic, Pavkov

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.

:
Zapis relacji

Witamy w relacji meczów IV rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przed nami trzy ostatnie spotkania, które wyłonią stawkę 32 zespołów, które jesienią zagrają w Champions League.

Początek wszystkich spotkań punktualnie o godz. 21:00.

W Salzburgu jeszcze nie czuć atmosfery piłkarskiego święta.

Mirosław Sznaucner wierzy w awans PAOK do fazy grupowej. Posłuchajmy jego rozmowy przed meczem z Benfiką Lizbona.

Na poszczególnych stadionach kończą się powoli rozgrzewki zawodników. Już niewiele czasu pozostało do pierwszego gwizdka w Salonikach, Eindhoven i Salzburgu!

W Salonikach czuć kapitalną atmosferę.

Koniec rozgrzewki w Salzburgu. Za chwilę zaczynamy!

Za chwilę hymn Ligi Mistrzów i zaczynamy!

[1']

W Eindhoven oberwanie chmury. Oby to nie przeszkodziło w rozegraniu dobrego meczu.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 0:0

[2']

Pierwsza akcja gospodarzy i faul tuż przed polem karnym. Szansa dla PAOK-u!

[2']

Strzał prosto w mur.

[3']

Od pierwszych minut Grecy przejęli inicjatywę. Przed chwilą kolejny rzut wolny, tym razem z lewego skrzydła. Dośrodkowanie, ale piłkę wybijają przyjezdni. Mocna przewaga PAOK-u.

[5']

Poprzeczka! Dośrodkowanie, które zostało zamienione na strzał jednego z zawodników PSV. Było bardzo blisko, aby gospodarze objęli prowadzenie!

[5']

I znowu szansa dla PAOK-u! Tym razem uderzenie z linii pola karnego, które minimalnie chybiło słupek.

[10']

Pierwsza akcja gości. Dośrodkowanie i strzał głową, lecz obok słupka.

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 0:0

[13']

W Salzburgu od pierwszych minut przewaga jest po stronie gospodarzy.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 1:0

[14']

Gooool!!! Gospodarze obejmują prowadzenie! Autorem bramki Bergwijn, który wpadł w pole karne i z kilku metrów pokonał bramkarza gości!

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:0

[14']

Goool!!! W Grecji także górą miejscowi! Autorem trafienia Prijovic, a więc były napastnik Legii Warszawa, który sfinalizował akcję całego zespołu! To było FENOMENALNE rozegranie rzutu wolnego!

Zdobywca bramki dla PSV:

[15']

Za nami kwadrans gry na wszystkich stadionach. W Eindhoven PSV prowadzi z BATE 1:0, a w dwumeczu już 4:2. W Salonikach PAOK prowadzi z Benfiką 1:0, a w dwumeczu 2:1. Jedynie w Salzburgu wciąż bez bramek, podobnie jak w pierwszym starciu obu ekip.

[19']

Nieśmiałe ataki BATE, ale na posterunku bramkarz PSV. Chwilę później kontra gospodarzy, ale także górą bramkarz.

Obrazki z Salzburga. Tam wciąż bez bramek.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:1

[20']

Goool!!!! Mamy wyrównanie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne i strzał głową Jardela! W dwumeczu także mamy remis!

[25']

Rzut karny! Ależ fatalny błąd popełnił bramkarz PAOK-u, Paschalakis, który chciał uratować piłkę przed wyjściem za linię końcową. Do futbolówki dobiegł zawodnik gości, który chwilę później został powalony przez golkipera greckiego zespołu!

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:2

[26']

Goool!!! Pewne wykonanie rzutu karnego przez Salvio! Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. W dwumeczu Portugalczycy prowadzą 3:2, a to oznacza, że PAOK potrzebuje w tym momencie dwóch bramek do awansu.

[30']

Drugi kwadrans gry na trzech stadionach za nami. W Eindhoven wciąż PSV prowadzi 1:0. Zmienił się wynik w Salonikach, gdzie PAOK najpierw prowadził 1:0, aby teraz przegrywać 1:2. W Salzburgu nadal bez goli.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 2:0

[36']

Goool!!! PSV podwyższa prowadzenie! Świetna wrzutka Hendrixa w pole karne i uderzenie głową z okolicy piątego metra De Jonga. Holendrzy blisko realizacji swojego planu jakim jest awans do fazy grupowej. W dwumeczu prowadzą już 5:2. Białorusini potrzebują w tym momencie trzech bramek do dogrywki.

[40']

Obie drużyny stwarzają sobie sytuacje, ale ich strzały są blokowane lub dobrze interweniują bramkarze.

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:3

[40']

Goool!!! Koncert Benfiki trwa! Podanie z lewego skrzydła na szesnasty metr otrzymał Pizzi, który precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał bramkarza PAOK-u! W dwumeczu ekipa z Lizbony prowadzi już 4:2. Gospodarze potrzebują trzech bramek do awansu.

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 1:0

[45']

Goool!!! Gospodarze obejmują prowadzenie! Doczekaliśmy się bramek na wszystkich stadionach! Jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafił Dabbur, który wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Ulmera. Wiemy już, że w tym spotkaniu na pewno nie będzie dogrywki.

Koniec pierwszej połowy na wszystkich obiektach. Do przerwy:

PSV Eindhoven - BATE Borysów 2:0 (w pierwszym spotkaniu 3:2)

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:3 (w pierwszym spotkaniu 1:1)

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 1:0 (w pierwszym spotkaniu 0:0)

Oglądamy bardzo ciekawe mecze, w których padło już siedem bramek. Tylko w Eindhoven możliwa jest jeszcze dogrywka, aczkolwiek ten scenariusz na ten moment jest mało prawdopodobny. Wracamy po przerwie!

Zaczynamy drugie połowy!

[46']

Rzut karny dla Red Bull Salzburg! Ależ początek drugiej połowy! Wolf został sfaulowany przez Savicia.

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 2:0

[47']

Goool!!! Rzut karny na bramkę zamienia Dabbur, dla którego to dublet w tym spotkaniu.

[49']

Rzut karny dla Benfiki!

PAOK Saloniki - Benfica Lizbona 1:4

[50']

Goool!!! Salvio posyła piłkę w środek bramki i wpisuje się na listę strzelców. Szykuje się prawdziwy nokaut! To nie tak miało być... - mogą sobie pomyśleć kibice PAOK-u.

[51']

To mogła być błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! W poprzeczkę po strzale głową trafił Prijovic. Zaznaczmy, że Grecy potrzebują czterech bramek do awansu.

[60']

Mniej niż trzydzieści minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Do tej pory oglądaliśmy dziewięć bramek. O krok od awansu są Benfica Lizbona, Red Bull Salzburg oraz PSV Eindhoven.

PSV Eindhoven - BATE Borysów 3:0

[62']

Goool!!! Indywidualna akcja Lozano, który wpadł w pole karne i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza. To oznacza, że nie będzie dogrywki w tym spotkaniu, a BATE potrzebuje czterech bramek do awansu.

Red Bull Salzburg - Crvena zvezda 2:2

[67']

NIESAMOWITE! Crvena wraca do gry! W odstępie dwóch minut goście zdobywają dwie bramki! Najpierw do siatki trafił Ben El Fardou, a następnie Degenek. To sprawia, że przyjezdni w tym momencie mają zapewniony awans!

[70']

O ile w Salonikach i Eindhoven kwestia awansu jest już raczej rozstrzygnięta, o tyle w Salzburgu emocje są naprawdę duże! Gospodarze potrzebują zwycięstwa do awansu. Gościom wystarczy każdy bramkowy remis.

[75']

Do końca poszczególnych spotkań pozostał niespełna kwadrans. Najwięcej emocji jest zdecydowanie w Salzburgu, gdzie Red Bull remisuje 2:2 z Crveną. Przed momentem gospodarze mieli rzut wolny tuż przed polem karnym. Dobrym uderzeniem popisał się Yabo, ale świetnie na linii zachował się Borjan.

[76']

Posypała się gra PAOK-u. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Matos.

[85']

W Eindhoven i Salonikach odliczają już czas do końcowego gwizdka. W Salzburgu gospodarze za wszelką cenę chcą zdobyć zwycięską bramkę, która pozwoli im awansować.

[86']

Gospodarze blisko zmniejszenia strat, ale strzał z ostrego kąta jednego z zawodników PAOK-u przetoczył się po rękawicach bramkarza i przeleciał niemal wzdłuż linii bramkowej.

[90+3']

To była prawdopodobnie piłka meczowa dla gospodarzy! Ramalho oddał strzał głową z kilku metrów, ale świetnie w bramce zachował się Borjan.

Koniec wszystkich spotkań! Znamy komplet 32 drużyn, które zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Tymi ostatnimi są PSV Eindhoven, które pokonało BATE Borysów 3:0, Benfica Lizbona, która uporała się z PAOK Saloniki 4:1 oraz Crvena zvezda, która wywalczyła zwycięski remis 2:2 z Red Bull Salzburg. Dziękujemy za śledzenie relacji!