Zgubił but, wygrał diamenty! Kenijski biegacz zaszokował rywali (WIDEO)

Conseslus Kipruto wygrał bieg na 3000 m z przeszkodami w zawodach Diamentowej Ligi w Zurychu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pewien drobny szczegół – Kenijczyk znaczną część dystansu przebiegł... w jednym bucie.

Kipruto to złoty medalista olimpijski z Rio oraz mistrz świata z Londynu (2017) na 3000 m z przeszkodami.  Na początku biegu miał jednak ogromnego pecha. But spadł mu ze stopy, ale mimo to postanowił kontynuować bieg. Nie zraziły go przeszkody, ani rów z wodą...

Po tym zdarzeniu komentujący te zawody w Polsacie Sport Artur Partyka i Jacek Wszoła nie ukrywali swego podziwu dla walecznego reprezentanta Kenii. Gorąco kibicowali mu, by mimo przeciwności ukończył bieg. Kipruto nie tylko go ukończył, ale zdołał dobiec do mety na pierwszym miejscu, wyprzedzając rywala na ostatnich metrach!

Wynik 8.10.15 nie był może imponujący, ale Kipruto we wspaniałym stylu dokonał rzeczy niezwykłej.

– Zgubił but, wygrał diamenty! – podsumował ten bieg Partyka.

Wyniki biegu na 3000 m z przeszkodami:

1. Conseslus Kipruto (Kenia) – 8.10,15
2. Soufiane El Bakkali (Maroko) – 8.10,19
3. Evan Jager (USA) – 8.13,22.

Niezwykły bieg Conseslusa Kipruto na 3000 m z przeszkodami w załączonym materiale wideo.