Fortuna 1 Liga: Przełamanie Odry Opole

W spotkaniu otwierającym 8. kolejkę Fortuna 1 Ligi piłkarze Odry Opole wygrali z Chrobrym Głogów 3:0. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka przerwali złą passę pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Piłkarze z Głogowa przed wyprawą do Opola nie ponieśli porażki na wyjeździe. W siedmiu grach obecnego sezonu stracili tylko trzy bramki, ale ich dorobek strzelecki – cztery gole na koncie – nie był zbyt imponujący. Nikt nie spodziewał się, że w konfrontacji z walczącą o przełamanie złej passy Odrą, głogowianie podwoją bilans strat.

Gospodarze przeważali od początku meczu, a w 17. minucie Krzysztof Janus udokumentował tę przewagę piękną bramką. Piłkarz Odry, przy biernej postawie obrońców rywali, celnie uderzył zza pola karnego, z okolicy 20. metra. W 25. minucie było już 2:0. Po błędzie obrońców gości, którzy wybili piłkę wprost pod nogi przeciwnika, Rafał Niziołek ruszył na bramkę, a po chwili Mateusz Abramowicz po raz drugi w tym meczu musiał wyjmować piłkę z siatki.

Przed przerwą piłkarze Chrobrego uzyskali na moment inicjatywę, nie byli jednak w stanie strzelić kontaktowego gola. Po zmianie stron, w 57. minucie doszło do sytuacji, która praktycznie przesądziła o klęsce gości. Michał Ilków-Gołąb szarżował w polu karnym Odry, potknął się, jednak po chwili wstał... Arbiter Sebastian Tarnowski potraktował to jako próbę wymuszenia rzutu karnego i niespodziewanie pokazał piłkarzowi gości drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W 68. minucie gospodarze dobili rywali. Po wrzucie piłki z autu Mariusz Rybicki ruszył w pole karne i został nieprzepisowo zatrzymany przez rywali. Do rzutu karnego podszedł Niziołek, bramkarz gości był bliski interwencji, miał piłkę na dłoni, jednak wpadła ona do siatki. Przy stanie 3:0 piłkarze z Opola mogli w końcówce kontrolować sytuację na boisku.

Odra Opole – Chrobry Głogów 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Janus (17), 2:0 Rafał Niziołek (25), 3:0 Rafał Niziołek (68–karny).

Żółte kartki: Patryk Janasik (Odra), Michał Ilków-Gołąb, Robert Mandrysz (Chrobry). Czerwona kartka: Michał Ilków-Gołąb (57, Chrobry – za drugą żółtą).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: 1 326.