Orlen MP w siatkówce plażowej: Mecze ćwierćfinałowe. Transmisja w Polsacie Sport

W czwartkowe wczesne przedpołudnie zostały zainaugurowane siatkarskie mistrzostwa Polski w wydaniu plażowym. Stolicą tej dyscypliny sportu jest w tym roku Kraków. Za nami mecze pierwszej rundy. W piątek czekają nas konfrontacje ćwierćfinałowe. Transmisja w Polsacie Sport.

Wszystkie spotkania rozgrywane są w Kompleksie Sportowym „Wanda” przy ulicy Bulwarowej 39.

Pierwszy dzień zmagań zainaugurowało spotkanie Katarzyn Kociołek i Kingi Kołosińskiej z Joanną Karasiewicz i Karoliną Kirszenstein. Równoległe na boisku numer 3 odbywał się mecz Justyny Tylutki i Pauli Słoneckiej ze znanym z występu w World Tourach duetem Agata Ceynowa/Martyna Kłoda. Faworytki starć pewnie wygrały swoje mecze w dwóch setach, choć ostatnią partię Kłoda i Ceynowa wygrały na przewagi.

Kolejne mecze przyniosły już nieco więcej emocji, a kibice mogli oglądać zacięte trzysetowe potyczki. Po ośmiu spotkaniach, a więc po pierwszej rundzie starć zwycięstwa na swoim koncie zanotowały duety Kociołek/Kołosińska, Ceynowa/Kłoda, Kaczmarek/Brzostek, Legieta/Wachowicz, Rapacz-Matras/Szychowska, Gruszczyńska N./Adamek, Szczytowicz/Tokarska i Gruszczyńska J./Gromadowska.

W kolejnej fazie rozgrywek zmierzyły się ze sobą zwycięskie pary, natomiast przegrani spróbowali przedłużyć swoje szanse na grę w turnieju. Para która przegrała dwa mecze zgodnie z zasadą podwójnej eliminacji pożegnała się z mistrzostwami.

Na otwarcie tego etapu turnieju zmierzyły się Katarzyna Kociołek w parze z Kingą Kołosińską i Agata Ceynowa z Martyną Kłodą. Równolegle odbył się mecz Anety Kaczmarek/Moniki Brzostek i Kingi Legiety/Aleksandry Wachowicz. W pierwszym starciu, mimo zaciętego drugiego seta lepsze okazały się Kołosińska i Kociołek. W drugim meczu, po emocjonującym tie-breaku, ostateczne zwycięstwo odniósł duet Legieta/Wachowicz. Obie zwycięskie pary awansowały do ćwierćfinału mistrzostw i w piątek powalczą ze sobą o półfinał. W kolejnym ćwierćfinale są również Magdalena Rapacz-Matras i Sandra Szychowska, które wygrały w dwu setach z Natalią Gruszczyńską i Agnieszką Adamek. W gronie ćwierćfinalistek są także Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska, które uporały się z Aleksandrą Chyłą i Kingą Pakułą w dwu partiach. Ten duet oraz Tomala/Klocek, a także pary Łodej/Duda Karasiewicz/Kirszenstein kończą udział w mistrzostwach. W walce o pozostanie w krakowskim turnieju są nadal Kłoda/Ceynowa, Kaczmarek/Brzostek, Wawrzyńczak/Saad, Gruszczyńska N./Adamek, Zdon/Biranowska, Szczytowicz/Tokarska, Balcerowicz/Szajer oraz Tylutki/Słonecka.

Transmisja z meczów ćwierćfinałowych kobiet w Orlen Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej od godz. 11:00 w Polsacie Sport.