Efektowna inauguracja ME! Polskie siatkarki rozbiły Bułgarię

Polskie siatkarki pokonały 3:0 Bułgarię w pierwszym spotkaniu mistrzostw Europy juniorek! Rywalizacja najlepszych siatkarek U–19 rozgrywa się na parkietach Albanii.

Biało-czerwone długo prowadziły w pierwszym secie różnicą jednego, dwóch punktów - 6:4, 8:6, 12:10. Z czasem jednak inicjatywa przeszła w ręce rywalek - 17:18, ale seria Polek dała im przewagę 21:18. Bułgaria jeszcze wyrównała 22:22, ale odpowiedź podopiecznych trenera Waldemara Kawki była skuteczna.

Rywalizacja w drugim secie przebiegała pod dyktando polskiego zespołu. Co prawda Bułgarki potrafiły zmniejszyć straty do 12:11, ale odpowiedź Polek była błyskawiczna i za chwilę przewaga wynosiła już 17:11. Na początku trzeciego seta inicjatywę przejęły rywalki i prowadziły 12:6. Polski zespół spokojnie odrobił straty i od stanu 21:21 pewnie wygrał końcówkę.

W polskiej drużynie najlepiej punktowały: Magdalena Stysiak (20), Zuzanna Górecka (12) i Oliwia Bałuk (10); u rywalek – Aleksandra Georiewa (13) i Aleksandra Milanowa (12).

W pierwszym sobotnim spotkaniu grupy I Albania przegrała z Holandią 0:3 (11:25, 13:25, 15:25). W trzecim spotkaniu Białoruś zmierzy się z Włochami. W grupie II rywalizują: Francja, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowacja oraz Turcja. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansują do półfinału.