Fortuna 1 Liga: Emocjonująca końcówka w Łodzi! ŁKS nie sprostał Bytovii

W spotkaniu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS Łódź przegrali z Bytovią Bytów 2:3. Przyjezdni prowadzili już trzema bramkami, ale oddali inicjatywę rywalom i na własne życzenie zafundowali sobie nerwową końcówkę.

Przed meczem Bytovia miała zaledwie punkt przewagi nad beniaminkiem z Łodzi. Podopieczni Adriana Stawskiego doskonale radzili sobie w obecnym sezonie w meczach wyjazdowych. Odnieśli trzy zwycięstwa w trzech meczach; ograli Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1, Garbarnię Kraków 3:0 i Puszczę Niepołomice 3:1. Nie inaczej było i tym razem – zgarnęli komplet punktów w konfrontacji z ekipą ŁKS.

Na początku meczu przewagę uzyskali gospodarze, którzy prowadzili grę i częściej utrzymywali się przy piłce. Cóż z tego, skoro to grający z kontry goście otworzyli wynik tej konfrontacji. W 28. minucie Juliusz Letniowski lekkim strzałem zza pola karnego zaskoczył bramkarza rywali.

Gospodarze próbowali wyrównać, ale im bliżej pola karnego rywali, tym bardziej nieporadne były poczynania piłkarzy beniaminka. Skuteczniejsi byli goście. W 63. minucie Filip Burkhardt wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Maksymilian Rozwandowicz wepchnął ją do własnej bramki.

Gdy w 71. minucie Gracjan Jaroch uderzeniem z kilku metrów strzelił trzeciego gola dla Bytovii, wydawało się, że jest już po meczu. Końcówka przyniosła jednak spore emocje. Przyjezdni całkowicie ustąpili pola rywalom. Łodzianie przycisnęli i w 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Widejko wyskoczył najwyżej i strzałem głową ulokował piłkę w bramce ekipy z Bytowa.

W ostatnich minutach zakotłowało się pod bramką przyjezdnych. Gdy po dośrodkowaniu Dani Ramireza i błędzie w kryciu popełnionym przez obrońców Bytovii, Rafał Kujawa zdobył kontaktową bramkę, emocje sięgnęły zenitu. Na wyrównującego gola ekipie ŁKS zabrakło już jednak czasu.

ŁKS Łódź – Bytovia Bytów 2:3 (0:1)
Bramki: Widejko 76, Kujawa 87 - Letniowski 26, Rozwandowicz 63 (s), Jaroch 71

ŁKS Łódź: Michał Kołba - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz (59. Bartosz Widejko) - Kamil Żylski, Mateusz Gamrot, Bartłomiej Kalinkowski (25. Maciej Wolski), Dani Ramírez, Jakub Kostyrka - Jewhen Radionow (66. Rafał Kujawa)

Bytovia Bytów: Andrzej Witan - Jakub Kuzdra, Łukasz Wróbel, Maciej Dampc, Dawid Witkowski - Arsenij Procyszyn, Sławomir Duda, Juliusz Letniowski (77. Bartosz Wolski), Filip Burkhardt, Michał Jakóbowski (81. Wojciech Wilczyński) - Mateusz Kuzimski (60. Gracjan Jaroch).

Żółte kartki: Ramirez, Kujawa - Kuzdra, Letniowski, Duda

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 4 282.