US Open: Nadal pokonał Rosjanina. Mecz trwał ponad 4 godziny

Aż czterech godzin i 22 minut potrzebował Rafael Nadal na pokonanie Rosjanina Karena Chaczanowa 5:7, 7:5, 7:6 (9-7), 7:6 (7-3) w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. To najdłuższy mecz broniącego tytułu Hiszpana w historii występów w turnieju w Nowym Jorku.

"Miałem bardzo ciężkie momenty, a całe spotkanie było trudne pod względem fizycznym i psychicznym. Prezentujący agresywny tenis rywal miał wiele szans, aby odwrócić losy meczu, ale w decydujących akcjach potrafiłem przejąć inicjatywę. To ważne zwycięstwo, dające pewność siebie w rywalizacji pod presją, chociaż jest sporo rzeczy do poprawy w mojej grze" - stwierdził rozstawiony z "jedynką" Nadal.

W trakcie pojedynku Nadal miał problemy z prawym kolanem, potrzebna była pomoc medyczna. - Coś poczułem, ale na następną rundę będę w pełni gotowy - dodał.

Pierwszego seta z Chaczanowem (nr 27.) przegrał 5:7, a niewiele brakowało aby i kolejny na swym koncie zapisał Rosjanin. Hiszpan potrafił jednak wygrać po bardzo ciężkim boju.

W 1/8 finału przeciwnikiem zawodnika z Majorki będzie Gruzin Nikoloz Basilaszwili. Wcześniej Nadal wyeliminował rodaka Davida Ferrera (skreczował w drugim secie) i Kanadyjczyka Vaska Pospisila. Już po raz 10. wystąpi w 1/8 finału na Flushing Meadows.

32-letni Nadal jest triumfatorem 17 imprez wielkoszlemowych; French Open wygrał 11-krotnie, trzy razy US Open, dwa Wimbledon i raz Australian Open.