Ajax Amsterdam nadal niepokonany. Rozgromił Vitesse Arnhem

Ajax Amsterdam w niedzielnym spotkaniu 4. kolejki Eredivisie zmierzył się z drużyną Vitesse Arnhem. Ekipa prowadzona przez Erika ten Haga wygrała aż 4:0.

Pierwszy gol padł już w trzeciej minucie, kiedy piłkę do bramki wpakował Hakim Ziyech. Na kolejnego gola kibice nie czekali zbyt długo, bo już cztery minuty później po stałym fragmencie gry, na listę strzelców wpisał się Klaas-Jan Huntelaara. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Dusan Tadić podwyższył wynik do 3:0.

W drugiej połowie padł już tylko jeden gol, znowu piłkę do bramki skierował Huntelaar, a mecz zakończył się wynikiem 4:0. Tym samym Ajax kontynuuje swoją passę nieprzerwanych meczów – nikt nie pokonał drużyny z Amsterdamu od siedmiu spotkań. Drużyna Vitesse została natomiast pokonana po raz pierwszy od dziewięciu spotkań.

Ajax znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli ligi holenderskiej i traci dwa punkty do lidera – PSV Eindhoven. Swój kolejny mecz zagra 15 września z Groningen.

Najciekawsze momenty spotkania do obejrzenia w załączonym materiale wideo.