Przełamanie Manchesteru United! Tottenham przegrał z rewelacją

W dwóch spotkaniach kończących 4. kolejkę Premier League faworyci poradzili sobie ze zmiennym szczęściem. Manchester United po dwóch kolejnych porażkach ograł Burnley 2:0, z kolei Tottenham przegrał 1:2 z rewelacją tego sezonu, Watfordem.

Czarne chmury nad Jose Mourinho i Old Trafford unoszą się od kilku tygodni, jednak Czerwone Diabły muszą punktować i utrzymać kontakt do czołówki Premier League. Po dwóch ligowych porażkach z rzędu przyszedł czas na przełamanie. Po dublecie Romelu Lukaku zespół z Manchesteru triumfował na Turf Moor z Burnley 2:0. W drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Paul Pogba, z kolei czerwoną kartką ukarany został Marcus Rashford.

W starciu dwóch zespołów z kompletem punktów doszło do niespodzianki. Rewelacyjnie radzący sobie od początku sezonu Watford wygrał z Tottenhamem 2:1, mimo prowadzenia gości. Koguty trafiły do siatki jako pierwsze za sprawą... pomocnika gospodarzy, Abdoulaye'a Doucoure. Potężnie zbudowany pomocnik skierował piłkę do własnej siatki brzuchem.

Szerszenie wróciły jednak do gry z nawiązką. Gospodarze zdecydowanie zaatakowali faworytów, wyrównując już w 69. minucie za sprawą Troya Deeneya. Kilka minut później było już 2:1, a kolejny stały fragment gry na gola zamienił stoper Craig Cathcart. Przy obu trafieniach asystował Jose Holebas.

Ekipa z przedmieść Londynu sensacyjnie dołączyła do Liverpoolu i Chelsea na czele tabeli z kompletem 12-stu punktów po czterech meczach.

Burnley - Manchester United 0:2 (Lukaku 27', 44' - czerwona kartka: Rashford 71')

Watford - Tottenham 2:1 (Deeney 69', Cathcart 76' - Doucoure sam. 53')