W finałach mistrzostw świata siatkarzy, które zostaną rozegrane we wrześniu w Bułgarii i we Włoszech zagrają 24 reprezentacje, które podzielono na cztery grupy po sześć drużyn.

 

grupa A (Florencja): Włochy – Argentyna – Japonia – Belgia – Słowenia – Dominikana.
grupa B (Ruse): Brazylia – Kanada – Francja – Egipt – Chiny – Holandia.
grupa C (Bari): USA – Rosja – Serbia – Australia – Tunezja – Kamerun.
grupa D (Warna): Bułgaria – Polska – Iran – Kuba – Finlandia – Portoryko.

 

W niedzielę 9 września rozegrane zostaną dwa mecze otwarcia z udziałem współgospodarzy mistrzostw. Na Foro Italico w Rzymie Włochy podejmą Japonię, a w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie Bułgarzy zmierzą się z Finlandią. Pozostałe drużyny wejdą do gry w środę 12 września. Polacy w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Kuby.

 

Do II fazy grupowej awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Znajdzie się w niej więc 16 ekip,  podzielonych na cztery czterozespołowe grupy. Ta część mistrzostw zostanie rozegrana w dniach 21–23 września. 

 

Najlepsze drużyny z każdej z tych grup plus dwie najlepsze reprezentacje z drugich miejsc awansują do III rundy grupowej, której mecze odbędą się od 26 do 28 września. Sześć czołowych reprezentacji zostanie rozlosowanych do dwóch grup po trzy drużyny. Po dwie najlepsze ekipy wywalczą awans do półfinałów (29 września). Finał i mecz o III miejsce zostaną rozegrane 30 września.

 

Reprezentacja Polski broni tytułu, wywalczonego w 2014 roku. Biało-czerwoni wygrali wówczas na własnych parkietach, a w finale rozegranym w katowickim Spodku pokonali 3:1 Brazylię.

 

Terminarz i plan transmisji fazy grupowej MŚ siatkarzy 2018:

 

2018-09-09: Włochy – Japonia (grupa A; niedziela, godzina 19.30; transmisja – Polsatsport.pl, premiera – Polsat Sport News 23.00)
2018-09-09: Bułgaria – Finlandia (grupa D; niedziela, godzina 19.30; transmisja – Super Polsat, Polsatsport.pl)

 

2018-09-12: Francja – Chiny (grupa B; środa, godzina 13.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-12: Kamerun – Tunezja (grupa C; środa, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-12: Holandia – Kanada (grupa B; środa, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-12: Iran – Portoryko (grupa D; środa, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-12: Dominikana – Słowenia (grupa A; środa, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-12: Australia – Rosja (grupa C; środa, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-12: Brazylia – Egipt (grupa B; środa, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-12: Kuba – Polska (grupa D; środa, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-12: Belgia – Argentyna (grupa A; środa, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 środa/czwartek)
2018-09-12: USA – Serbia (grupa C; środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)

 

2018-09-13: Egipt – Kanada (grupa B; czwartek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-13: Portoryko – Polska (grupa D; czwartek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-13: Dominikana – Japonia (grupa A; czwartek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-13: Australia – USA (grupa C; czwartek, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-13: Brazylia – Francja (grupa B; czwartek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-13: Bułgaria – Iran (grupa D; czwartek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-13: Kamerun – Serbia (grupa C; czwartek, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 czwartek/piątek)
2018-09-13: Włochy – Belgia (grupa A; czwartek, godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport News)

 

2018-09-14: Chiny – Holandia (grupa B; piątek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-14: Finlandia – Kuba (grupa D; piątek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-14: Japonia – Słowenia (grupa A; piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-14: Australia – Kamerun (grupa C; piątek, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-14: Francja – Egipt (grupa B; piątek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-14: Bułgaria – Portoryko (grupa D; piątek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-14: Argentyna – Dominikana (grupa A; piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-14: Rosja – Tunezja (grupa C; piątek, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 piątek/sobota)

 

2018-09-15: Kanada – Chiny (grupa B; sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-15: Kuba – Iran (grupa D; sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-15: Belgia – Słowenia (grupa A; sobota, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-15: Serbia – Tunezja (grupa C; sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-15: Holandia – Brazylia (grupa B; sobota, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-15: Polska – Finlandia (grupa D; sobota, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-15: USA – Rosja (grupa C; sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-15: Włochy – Argentyna (grupa A; sobota, godzina 21.15; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 sobota/niedziela)

 

2018-09-16: Chiny – Egipt (grupa B; niedziela, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport News 23.00)
2018-09-16: Portoryko – Finlandia (grupa D; niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-16: Japonia – Belgia (grupa A; niedziela, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-16: Kamerun – USA (grupa C; niedziela, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 niedziela/poniedziałek)
2018-09-16: Holandia – Francja (grupa B; niedziela, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-16: Kuba – Bułgaria (grupa D; niedziela, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-16: Serbia – Australia (grupa C; niedziela, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-16: Dominikana – Włochy (grupa A; niedziela, godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport News)

 

2018-09-17: Egipt – Holandia (grupa B; poniedziałek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-17: Kuba – Portoryko (grupa D; poniedziałek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-17: Belgia – Dominikana (grupa A; poniedziałek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-17: Rosja – Kamerun (grupa C; poniedziałek, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-17: Brazylia – Kanada (grupa B; poniedziałek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-17: Iran – Polska (grupa D; poniedziałek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-17: Argentyna – Słowenia (grupa A; poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-17: Australia – Tunezja (grupa C; poniedziałek, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 poniedziałek/wtorek)

 

2018-09-18: Chiny – Brazylia (grupa B; wtorek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-18: Finlandia – Iran (grupa D; wtorek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-18: Japonia – Argentyna (grupa A; wtorek, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra 23.00)
2018-09-18: USA – Tunezja (grupa C; wtorek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-18: Kanada – Francja (grupa B; wtorek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-18: Bułgaria – Polska (grupa D; wtorek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-18: Serbia – Rosja (grupa C; wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-18: Włochy – Słowenia (grupa A; wtorek, godzina 21.15; premiera – Polsat Sport Extra 1.00 wtorek/środa)

 

***

 

II faza grupowa: 21–23 września.

 

Podział na grupy w II fazie:

● grupa E (Mediolan): Włochy – Holandia – Rosja – Finlandia.
● grupa F (Bolonia): Brazylia – Belgia – Słowenia – Australia.
● grupa G (Sofia): USA – Iran – Bułgaria – Kanada.
● grupa H (Warna): Polska – Serbia – Francja – Argentyna.

Terminarz i plan transmisji II fazy grupowej MŚ siatkarzy 2018:

2018-09-21: Serbia - Francja (grupa H; piątek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-09-21: USA - Kanada (grupa G; piątek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-21: Brazylia - Australia (grupa F; piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-21: Holandia - Rosja (grupa E; piątek, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 23.00)
2018-09-21: Bułgaria - Iran (grupa G; piątek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-21: Polska - Argentyna (grupa H; piątek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-21: Belgia - Słowenia (grupa F; piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-21: Włochy - Finlandia (grupa E; piątek, godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport Extra)

2018-09-22: Iran – Kanada (grupa G, sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-22: Serbia – Argentyna (grupa H, sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)   
2018-09-22: Holandia – Finlandia (grupa E, sobota, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport News)  
2018-09-22: Australia – Belgia (grupa F sobota, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 23.30)    
2018-09-22: Bułgaria – USA (grupa G sobota, godzina 19.40; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-22: Polska – Francja (grupa H, sobota, godzina 19.40; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-22: Słowenia – Brazylia (grupa F sobota, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport, godzina 0.00 sobota/niedziela).
2018-09-22: Rosja – Włochy (grupa E, sobota, godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport News)

2018-09-23: USA – Iran (grupa G, niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-09-23: Francja – Argentyna (grupa H, niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2018-09-23: Rosja – Finlandia (grupa E, niedziela godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra, poniedziałek 24-09, godzina 15.30).
2018-09-23: Słowenia – Australia (grupa F, niedziela, godzina 17.00; premiera – Polsat Sport Extra, poniedziałek 24-09, godzina 12.30).
2018-09-23: Bułgaria – Kanada (grupa G, niedziela, godzina 19.40; transmisja – Polsat Sport Extra)  
2018-09-23: Polska – Serbia (grupa H, niedziela, godzina 19.40; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-23: Belgia – Brazylia (grupa F, niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)  
2018-09-23: Włochy – Holandia (grupa E, niedziela, godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport Extra). 

 

III faza grupowa: 

 

2018-09-26: Brazylia - Rosja (grupa J, środa, godzina 17.00; transmisja - Polsat Sport)

2018-09-26: Włochy - Serbia (grupa I, środa, godzina 21.15, transmisja - Polsat Sport)

 

2018-09-27: USA - Rosja (grupa J, czwartek, godzina 17.00; transmisja - Polsat Sport)

2018-09-27: Polska - Serbia (grupa I, czwartek, godzina 20.30; transmisja - Polsat Sport, Super Polsat)

 

2018-09-28: Brazylia - USA (grupa J, piątek, godzina 17.00; transmisja - Polsat Sport)

2018-09-28: Polska - Włochy (grupa I, piątek, godzina 21.15, transmisja - Polsat Sport, Super Polsat)


półfinały: 

 

2018-09-29: Serbia - Brazylia (sobota, godzina 17.00; transmisja - Polsat Sport)

2018-09-29: Polska - USA (sobota, godzina 21.15; transmisja - Polsat Sport, Super Polsat)


mecz o III miejsce i finał: 

2018-09-30: mecz o III miejsce (niedziela, godzina 17.00)

2018-09-30: FINAŁ (niedziela, godzina 20.30)

 

Informacje o planie transmisji kolejnych faz finałów MŚ będziemy podawali na bieżąco. Mecze reprezentacji Polski w kolejnych fazach turnieju również będą transmitowane w Super Polsacie.