Pierwsze zwycięstwo Morlin w Superlidze

We wtorkowym meczu 2. kolejki superligi tenisistów stołowych Morliny Ostróda wygrały u siebie z beniaminkiem Olimpią-Unią Grudziądz 3:1. Sukces gospodarzom zapewnił Hung Tzu Hsiang, który zdobył dwa punkty.

W pierwszym pojedynku zawodnik z Tajwanu pokonał w trzech setach Szymona Malickiego, a w starciu decydującym o losach całego spotkania wygrał z 16-letnim Samuelem Kulczyckim 2:1.

Swoje premierowe zwycięstwo w rozgrywkach superligi zaliczył wychowanek ostródzkiego klubu 18-letni Kacper Petaś, który bez straty seta pokonał 15-letniego mistrza Europy kadetów Macieja Kubika.

Jedyny punkt dla gości wywalczył Kulczycki, pokonując po zaciętej walce w czterech setach Marco Gollę.

Dzięki wygranej z beniaminkiem z Grudziądza podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zdobyli pierwsze trzy punkty w nowym sezonie. W inauguracyjnej kolejce radykalnie odmłodzony zespół z Ostródy przegrał w Gdańsku z Unią AZS AWFiS 0:3.