Fortuna 1 Liga: Pierwsze stracone punkty Bytovii na wyjeździe

Bytovia Bytów zremisowała z Wartą Poznań 2:2 w zaległym meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi rozgrywanym w Grodzisku Wielkopolskim. To pierwsze stracone punkty drużyny z Pomorza w meczu wyjazdowym.

Oba zespoły przechodziły dość poważne zawirowania. Bytovia do ostatnich dni przed rozpoczęciem sezonu nie wiedziała, czy wystartuje w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy. Ostatecznie to się udało, a podopieczni Adriana Stawskiego odpłacili się bardzo wysoką formą i licznymi zwycięstwami.

Warta z kolei w trakcie sezonu zmieniła właściciela. Firma Family House nie była w stanie utrzymywać dłużej klubu i sprzedała go za symboliczne 9,50 lokalnemu przedsiębiorcy Bartłomiejowi Farjaszewskiemu. Należy jednak pamiętać, że klub posiada kilkaset tysięcy złotych długów.

Ciężko było spodziewać się, by starcie mogło zakończyć się wynikiem innym, niż wskazującym na zwycięstwo Bytovii. Ekipa z Pomorza jak dotąd nie straciła ani jednego punktu w meczach wyjazdowych. Ten moment musiał jednak kiedyś nadejść.

Po pierwszej połowie goście zeszli do szatni na prowadzeniu po bramce Filipa Burkhadrta. Ekipa z Poznania nie zamierzała jednak składać broni i w 68. minucie doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Niklasa Zulciaka. Niespełna 3 minuty później arbiter podyktował jedenastkę dla Bytovii, a na gola zamienił ją Łukasz Wróbel. Kiedy już wydawało się, że przyjezdni zabiorą ze sobą trzy punkty broniący Maciej Dampc wpakował piłkę do własnej bramki oddając dwa "oczka" rywalom.

Mimo straty punktów Bytovia pozostaje wiceliderem rozgrywek tuż za Rakowem Częstochowa. Warta niezmiennie utrzymuje się w dolnej części tabeli.

Warta Poznań - Bytovia Bytów 2:2
Bramki: Niklas Zulciak 68, Maciej Dampc 83 (s) - Filip Burkhardt 42, Łukasz Wróbel 71 (k)

Warta: Adrian Lis - Grzegorz Szymusik, Bartosz Kieliba, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński - Krzysztof Biegański (73' Robert Janicki), Michał Grobelny (83' Adrian Cierpka), Artur Marciniak, Niklas Zulciak, Wojciech Fadecki (46' Krystian Sanocki) - Łukasz Spławski

Bytovia: Andrzej Witan - Jakub Kuzdra (73' Dawid Witkowski), Łukasz Wróbel, Maciej Dampc, Wojciech Wilczyński - Maksymilian Hebel (65' Arsenij Procyszyn), Sławomir Duda, Juliusz Letniowski, Filip Burkhardt, Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (78' Mateusz Kuzimski)

Żółte kartki: Szymusik, Biegański

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

W załączeniu wszystkie bramki z meczu Warta Poznań - Bytovia Bytów.