MŚ w strzelectwie: Czapla srebrnym medalistą

Łukasz Czapla (Wawel Kraków) zdobył w południowokoreańskim Changwon srebrny medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji ruchomej tarczy na 50 m w przebiegach mieszanych. W barażu o pierwsze miejsce Polak przegrał z Rosjaninem Michaiłem Azarenką 19:20.

Wcześniej obaj uzyskali po 589 punktów. Trzeci był Fin Tomi-Pekka Heikkola - 587 pkt.

Rosjanin uzyskał w przebiegach wolnych 298 pkt oraz 291 w szybkich, natomiast Polak, dziewięciokrotny mistrz świata, odpowiednio 297 i 292. Startowało dwudziestu zawodników.

Na 15. miejscu w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m w parach mieszanych juniorów uplasowali się Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) oraz Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn). Triumfowali Włosi Sofia Beretti i Marco Suppini, którzy wynikiem 499 pkt ustanowili rekord świata w tej kategorii wiekowej.

W tabeli medalowej Polska z jednym srebrnym krążkiem plasuje się razem z Iranem, Mongolią i Szwecją na 20. miejscu. Na podium stanęli dotychczas reprezentanci 26 krajów.

52. mistrzostwa świata zakończą się 14 września.