Dla obu selekcjonerów będzie to debiut na ławkach trenerskich swoich krajów. Ciężko jednak porównać CV szkoleniowe jednego i drugiego. Mancini z powodzeniem radził sobie m.in. w Interze Mediolan oraz Manchesterze City, z którym zdobył mistrzostwo Premier League. W tym samym czasie Brzęczek pracował w… drugoligowym Rakowie Częstochowa, aby następnie przenieść się do Lechii Gdańsk, GKS-u Katowice i Wisły Płock. W bezpośredniej konfrontacji ich przeszłość schodzi na dalszy plan, a liczy się teraźniejszość.

 

Obecne realia są takie, że obaj trenerzy stoją przed zadaniem, aby odbudować na miarę możliwości reprezentacje narodowe swoich krajów. Włosi sensacyjnie nie awansowali na ostatni mundial, a przecież ambicje tego zespołu sięgają medali imprez mistrzowskich. Polacy wystąpili w Rosji, ale nie zaprezentowali się z dobrej strony. Potencjał obu drużyn jest z pewnością wyższy niż dotychczasowe wyniki w tym roku.

 

Liga Narodów UEFA to zatem doskonała okazja, aby zmazać plamę po zaliczonych wpadkach. Nowe otwarcie, nowi selekcjonerzy, nowi-starzy zawodnicy i… nowe znaki zapytania dziennikarzy, którzy próbują rozgryźć taktykę i formacje na piątkowy mecz.

 

W Polsce trwa debata nad wyjściowym składem, ale identycznie wygląda sytuacja we Włoszech. Tamtejsi żurnaliści zaprezentowali potencjalne zestawienie 1-4-3-3. W bramce stanie Gigi Donnarumma. Na środku defensywy niezniszczalni Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini, który po raz czwarty założy opaskę kapitańską. Na środku pola wystąpi nowy nabytek Chelsea, Jorginho. W ataku krnąbrny Mario Balotelli. Włoscy eksperci przypominają, że Super Mario już raz pokonał Wojciecha Szczęsnego w 2011 roku i liczą na podobny scenariusz w piątkowy wieczór.

 

Wyjściowy skład reprezentacji Italii według włoskich dziennikarzy:

 

Włochy (1-4-3-3): Donnarumma; Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Criscito; Pellegrini, Jorginho, Benassi; Bernardeschi, Balotelli, Insigne

 

Dziennikarze w Italii poświęcają także sporo uwagi, co zrozumiałe, naszym kadrowiczom, zwłaszcza, że sporo z nich ma lub miało styczność z Serie A. Mowa tutaj np. o byłym kapitanie Torino, Kamilu Gliku. Według tamtejszych mediów wyjściowy skład oraz formacja będzie wyglądać tak jak poniżej, aczkolwiek my już wiemy, że z zespołu wypadł kontuzjowany Maciej Makuszewski.

 

Wyjściowy skład reprezentacji Polski według włoskich dziennikarzy:

 

Polska (4-2-3-1): Szczęsny; Bereszyński, Glik, Bednarek, Pietrzak; Góralski, Krychowiak; Kurzawa, Zieliński, Makuszewski; Lewandowski