Borek: Zabrakło odwagi, żeby dobić słabych Włochów. Gdzie Milik i Piątek?

Reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 1:1 na otwarcie Ligi Narodów. Przed spotkaniem w Bologni pewnie bralibyśmy taki rezultat w ciemno, jednak z przebiegu spotkania wynikało, że wielki rywal był spokojnie do ogrania. Biało-czerwoni po długich minutach oddali prowadzenie w końcówce. Roman Kołtoń i Mateusz Borek skrytykowali zmiany Jerzego Brzęczka w drugiej połowie. "Zabrakło odwagi, żeby ich dobić" - powiedział w programie Prawda Futbolu Borek.

Mateusz Borek: Po Szymańskim jako debiutancie nie mogliśmy oczekiwać wiele więcej. Co mnie mega zdziwiło? Żaden z polskich dużych attackante z Italii nie wszedł w tym meczu. Na ławce zostali Krzysztof Piątek i Arek Milik. Dla Milika to musi być niekomfortowa sytuacja. Trener wpuszcza zawodników z Wisły Płock i Wisły Kraków na debiut, nie wpuszcza Arka, który na dzisiaj wygrywa rywalizację z Driesem Mertensem, brązowym medalistą mistrzostw świata! Na niego stawia Carlo Ancelotti, a w kadrze nie dostał szansy na włoskiej ziemi...

Roman Kołtoń: W pierwszej połowie kontrolujemy mecz, ale z każdą kolejną zmianą go bardziej oddajemy. Trener mając Milika i Piątka mógł wpłynąć na oblicze ofensywne. To jest jakiś błąd Jurka.

Borek: Piotrek Zieliński miał prosić o zmianę ze względu na staw skokowy. Po zejściu najlepszego po naszej stronie Piotrka zaczęła się obrona wyniku i mieliśmy mało argumentów do przodu. W kadrze Nawałki przeciwko Niemcom Milik potrafił grywać na lewym skrzydle, a na "dziesiątce"... Mączyński. Można też było zaryzykować zmianę Milik za Błaszczykowskiego.

Kołtoń: Ma taki walor, że bierze rywali na siebie, ma też atomowy strzał z dystansu. Brzęczek nie dał nadziei na ofensywę przez Piątka czy Milika w tym spotkaniu. Druga połowa była źle rozegrana.

"Zabrakło odwagi, żeby ich dobić" - spuentował całą dyskusję Borek.

Eksperci Polsatu Sport w "Prawdzie Futbolu" przedstawili też swoje noty Polaków: Fabiański 7 - Bereszyński 8, Glik 7,5, Bednarek 6,5, Reca 6,5 - Kurzawa 6, Klich 5 (55 Szymański 5), Krychowiak 6,5, Błaszczykowski 5 (80 Pietrzak) - Zieliński 8 (66 Linetty 5) - Lewandowski 8.

Dyskusja na temat zmian Brzęczka w załączonym materiale wideo.