Hokejowa LM: Nikła porażka GKS Tychy w Finlandii

Hokeiści GKS Tychy przegrali na wyjeździe z fińskim IFK Helsinki 1:2 (0:1, 0:0,1:1) w sobotnim meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów.

Gospodarze objęli prowadzenie wykorzystując grę w podwójnej przewadze. Taki wynik utrzymał się długo, bo do 48. minuty, kiedy wyrównał Alex Szczechura. Podopieczni trenera Andrieja Gusowa cieszyli się jednak z remisu pięć minut. Ponownie stracili gola w osłabieniu – tym razem pojedynczym – i znów do ich siatki trafił Teemu Eronen.

Mistrzowie Polski debiutują w LM. Zaczęli udział w rywalizacji o „domowych” porażek z Finami 3:5 i szwedzkim Skelleftea AIK 1:8. W sobotę przegrali w Szwecji 2:6. W październiku czekają ich jeszcze dwa grupowe pojedynki z włoskim HC Bolzano.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu tej grupy Skelleftea AIK pokonał u siebie HC Bolzano 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).

Do kolejnej fazy awansują dwie drużyny z każdej z ośmiu grup. W poprzednich dwóch edycjach LM Polskę reprezentowała Comarch Cracovia Kraków. W obu przypadkach zajęła ostatnie miejsce w grupie, nie zdobyła żadnego punktu.

IFK Helsinki – GKS Tychy 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Teemu Eronen (12), 1:1 Alex Szczechura (48), 2:1 Teemu Eronen (53)

Kary: IFK – 10 minut; GKS – 12 minut.