Liga Narodów: Białoruś rozgromiła San Marino

W spotkaniu grupy 2 Dywizji D Ligi Narodów UEFA Białoruś pokonała San Marino 5:0. Spotkanie na Stadionie Dynama w Mińsku zainaugurowało zmagania w tej grupie; rywalizują w niej jeszcze reprezentacje Mołdawii i Luksemburga.

Gospodarze otworzyli wynik meczu już w 4. minucie. Dzyanis Laptsew wyłożył piłkę, a Ihar Stasiewicz strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. W 26. minucie padła druga bramka dla Białorusi. Tym razem celnym strzałem głową popisał się Stanisłau Drahun, a dośrodkowywał Pavel Njachajcyk.

W drugiej połowie gospodarze podwyższyli wynik na 3:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Anton Saroka. W końcówce Białorusini jeszcze dobili przeciwników. W 87. minucie po raz drugi w tym meczu drogę do bramki San Marino znalazł Drahun, a wynik meczu na 5:0 ustalił w doliczonym czasie gry Jurij Kowalew.

Białoruś – San Marino 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Ihar Stasiewicz ('4), 2:0 Stanisłau Drahun ('26), 3:0 Anton Saroka ('67-karny), 4:0 Stanisłau Drahun ('87), 5:0 Jurij Kowalew ('90)