Liga Narodów: Bośnia i Hercegowina wykorzystała błędy Irlandii Północnej

Bośnia i Hercegowina pokonała Irlandię Północną 2:1 w pierwszym meczu grupy 3 Dywizji B. Gole dla zwycięzców strzelili Haris Duljevic oraz Elvis Saric. Honor gospodarzy uratował Will Grigg.

Sobotnie zmagania w Lidze Narodów rozpoczęły się od starcia w Dywizji B między Irlandią Północna a Bośnią i Hercegowiną. Obu ekip zabrakło na mistrzostwach świata w Rosji, stąd też mogliśmy spodziewać się determinacji w poczynaniach każdej z drużyn. Zaczęło się od mocnych ataków gospodarzy, które jednak nie przynosiły większego efektu, ale przynajmniej zmuszały Bośniaków do głębokiego wycofania się.

I tak mijały kolejny minuty, Irlandczycy posyłali mnóstwo dośrodkowań w pole karne rywali, ale nie była to ich mocna strona akurat tego dnia. Bośniacy odpierali wszelkie ataki, aż w końcu sami wyprowadzili zabójczy cios. Z lewej strony dośrodkował Edin Dzeko, a kapitalnym wejściem w pole bramkowe popisał się Haris Duljevic, który na pełnej szybkości zaskoczył każdego z obrońców gospodarzy.

Po przerwie Bośnia dołożyła kolejne trafienie - dosyć kuriozalne. Za krótko do bramkarza podawał Craig Cathcart, co szybko wykorzystał Elvis Saric. Piłkarz Suwon uprzedził Baileya Peacocka-Farrella i nie miał problemów z trafieniem do pustej siatki.

Irlandczycy próbowali do samego końca i w końcu im się udało! W doliczonym czasie gry bramkę kontaktową zdobył Will Grigg. Na więcej zabrakło jednak czasu.

Irlandia Północna - Bośnia i Hercegowina 1:2 (0:1)

Bramki: Grigg 90+3 - Duljevic 36, Saric 64.

Irlandia Północna: Peacock-Farrell - McLaughlin (69 Boyce), Evans, Cathcart, Lewis - Norwood, Davis, Saville - McGinn (76 Ward), Lafferty (69 Grigg), Dallas.

Bośnia i Hercegowina: Sehic - Besic, Sunjic, Zukanovic, Civic (76 Zakaric) - Saric (67 Krunic), Cimirot, Pjanic (83 Bajic) - Visca, Dzeko, Duljevic.

Żółte kartki: Civic, Pjanic, Dzeko, Sehic.