Liga Mistrzyń: Perła Lublin w finale turnieju kwalifikacyjnego

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne MKS Perły Lublin wygrały z mistrzyniami Włoch Joami Salerno 28:17 (15:7) w drugim meczu półfinałowym rozgrywanego w Lublinie turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń. W niedzielnym finale zmierzą się z niemieckim SG BBM Bietigheim.

Tylko przez nieco ponad kwadrans (w 17. min. było jeszcze 6:6) toczyła się wyrównana gra. Od tego jednak momentu dziewięć kolejnych bramek zdobyły lublinianki, solidną grą w obronie nie pozwalając rywalkom na trafienie. Ten fragment spotkania praktycznie przesądził o końcowym rezultacie, bo już w pierwszej minucie po przerwie przewaga podopiecznych Roberta Lisa zwiększyła się do dziesięciu goli.

W zespole mistrzyń Polski grały wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu, prezentując urozmaicony sposób rozgrywania akcji.

Najlepszą zawodniczką meczu uznana została Aleksandra Rosiak, która popisywała się znakomitymi rzutami z dystansu.

W niedzielnym finale, którego stawką jest udział w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, lublinianki zmierzą się z wicemistrzyniami Niemiec SG BBM Bietigheim, faworytkami tego turnieju. W drużynie niemieckiej nie wystąpi jednak kapitan reprezentacji Polski Karolina Kudłacz-Gloc, która wprawdzie przyjechała do Lublina, ale z powodu urazu nie może grać.

MKS Perła Lublin - Joami Salerno 28:17 (15:7)

MKS Perła: Weronika Gawlik, Aleksandra Januchta - Aneta Łabuda 2, Joanna Szarawaga 3, Mia Moldrup 2, Agnieszka Kowalska 4, Marta Gęga, Sylwia Matuszczyk 2, Patrycja Królikowska 2, Małgorzata Stasiak 1, Walentyna Nestsiaruk, Dagmara Nocuń, Aleksandra Rosiak 7, Kinga Achruk 3, Ewa Urtnowska 2

Bramki dla Jomi Salerno zdobyły: Suleiky Gomez Hernandez 6, Ilaria Dalla Costa i Erika de Somma po 2, Antonella Coppola, Giulia Fabbo, Giuseppa Napoletano, Laure Oliveri, Cyrielle Lauretti Matos i Valentina Landri po 1