PŚ w kajakarstwie górskim: Funk i Bozic najlepsi w finałowych zawodach

Niemka Ricarda Funk (K1) i Słoweniec Lukas Bozic (C1) zwyciężyli w sobotnich, finałowych zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w La Seu d'Urgell. W klasyfikacji generalnej w tych konkurencjach najlepsi byli Australijka Jessica Fox i Słowak Alexander Slafkovsky.

Funk w rywalizacji w K1 wyprzedziła zawodniczkę gospodarzy Hiszpankę Maialen Chourraut i Brytyjkę Mallory Franklin. Klaudia Zwolińska zajęła 20. miejsce, a Natalia Pacierpnik była 27.

Z kolei w C1 za Bozicem uplasowali się Niemiec Franz Anton i Francuz Denis Gargaud Chanut. Wszyscy Polacy odpadli w eliminacjach; najwyżej sklasyfikowany Przemysław Nowak był 33.

W klasyfikacji generalnej PŚ (po pięciu zawodach) dziesiąta w sobotę Fox o zaledwie punkt wyprzedziła Funk. Slafkovsky miał przewagę 14 pkt nad Bozicem.