Fortuna 1 Liga: Cabaj bohaterem Garbarni! Beniaminek zaskoczył lidera

Garbarnia Kraków zremisowała 1:1 z Rakowem Częstochowa w meczu 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. W 87. minucie podopieczni Marka Papszuna mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją stronę, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Dariusz Formella.

Przed meczem wydawało się, że faworyt może być tylko jeden. W końcu lider rozgrywek mierzył się z ostatnim zespołem tabeli Fortuna 1 Ligi. Raków przyjechał do Krakowa z kompletem zwycięstw i bez straconej bramki od początku sezonu. Niemałym zaskoczeniem było więc trafienie Dawida Nowaka w 27. minucie dające gospodarzom prowadzenie. Radość na stadionie przy Reymonta nie trwała jednak długo, bowiem już w 38. minucie w kuriozalnych okolicznościach padła bramka wyrównująca. Jej strzelcem był Szymon Lewicki, a asystował mu... sędzia Mateusz Złotnicki, który został trafiony.

Druga połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Emocje rozpoczęły się dopiero w 86. minucie po faulu Michała Wrześniewskiego w polu karnym. Arbiter bez wahania podyktował jedenastkę i kiedy wydawało się, że przesądzi on o wyniku spotkania Marcin Cabaj perfekcyjnie odczytał intencje Dariusza Formelli i uratował punkt dla swojej drużyny.

Mimo remisu Raków pozostaje na czele tabeli Fortuna 1 Ligi, a Garbarnia chwilowo "przeskoczyła" Bruk-Bet Termalicę. Drużyna z Niecieczy ma jednak rozegrany o mecz mniej.

Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)
Bramki: Nowak 26 - Lewicki 38

Garbarnia: Marcin Cabaj - Paweł Pyciak, Michał Wrześniewski, Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski - Grzegorz Gawle, Łukasz Pietras, Karol Kostrubała (73. Marek Masiuda), Szymon Kiebzak (69. Filip Wójcik) - Jakub Wróbel (65. Tomasz Ogar), Dawid Nowak

Raków: Michał Gliwa - Tomáš Petrášek, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra - Daniel Bartl (46. Piotr Malinowski), Igor Sapała, Petr Schwarz, Miłosz Szczepański (84. Marcin Listkowski), Maciej Domański (64. Dariusz Formella), Patryk Kun - Szymon Lewicki

Żółte kartki: Kostrubała, Wróbel, Pyciak, Wrześniewski - Schwarz, Petrasek

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)