Liga Narodów: Przełamanie Giroud! Francja górą w hicie

Mistrzowie świata przez długi czas mieli pod kontrolą mecz z Holandią, ale na własne życzenie zgotowali sobie nerwowe minuty. Na szczęście dla nich w odpowiednim momencie przełamał się Olivier Giroud.

Nic nie zwiastowało tego, że Holandia będzie w stanie postawić się mistrzom świata na ich terenie. Od samego początku meczu na Stade de France panowali gospodarze, a za sprawą szybkiego gola Kyliana Mbappe grało im się znacznie łatwiej. Piłkarz PSG idealnie wbiegł w pole karne, wykorzystując podanie Blaise'a Matuidiego. Przez większość czasu "Oranje" nie mieli kompletnie żadnego pomysłu na odebranie piłki i wyprowadzenie kontrataku.

Francuzi mogli podwyższyć prowadzenie, ale za każdym razem czegoś im brakowało. Holendrzy musieli więc poczuć się nieco pewniej i w drugiej połowie w końcu stworzyli zagrożenie. Pierwsze ostrzeżenie dla mistrzów świata wysłali w 66. minucie, kiedy to Georginio Wijnaldum w trudnej sytuacji uderzył obok bramki, choć gdyby dostrzegł niepilnowanego Memphisa Depaya, to mogłoby być 1:1.

Ostrzeżenie jednak nie podziałało, bo kilkadziesiąt sekund później Holendrzy rozegrali świetną akcję na prawej stronie. Kenny Tete dostrzegł Ryana Babela, a ten niespodziewanie trafił do siatki!

To podziałało motywująco na Francuzów, którzy szybko ponownie wyszli na prowadzenie. A bohaterem został ktoś niespodziewany, choć w przypadku napastnika może to brzmieć nieco dziwnie. Olivier Giroud nie strzelił gola na mundialu, ale zdołał uratować Francję w Lidze Narodów. Gol z 75. minuty był jego pierwszym w barwach reprezentacji od 11 spotkań!

Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego Alberto Undiano Mallenco.

Francja - Holandia 2:1 (1:0)

Bramki: Mbappe 14, Giroud 75 - Babel 67.

Francja: Alphonse Areola - Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez (62 Benjamin Mendy) - Paul Pogba, N'Golo Kante - Kylian Mbappe, Antoine Griezmann (81 Steven N'Zonzi), Blaise Matuidi - Olivier Giroud.

Holandia: Jasper Cillessen - Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk, Daley Blind - Kenny Tete (82 Daryl Janmaat), Davy Propper, Frenkie de Jong, Ryan Babel - Quincy Promes, Memphis Depay, Georginio Wijnaldum (76 Ruud Vormer).

Żółte kartki: Griezmann, Pavard.