MŚ w siatkówce 2018: Zwycięstwo Bułgarów na inaugurację

W rozegranym w Warnie meczu otwarcia mistrzostw świata siatkarzy Bułgaria wygrała z Finlandią 3:0. W tej samej grupie D rywalizują również reprezentanci Polski, którzy swój pierwszy mecz rozegrają w środę 12 września.

Bułgarzy, mimo problemów, jakie przeżywała ta reprezentacja przed mistrzostwami, byli faworytami inaugurującego turniej meczu z reprezentacją Finlandii. Na początku pierwszej partii w szeregach współgospodarzy mistrzostw można było dostrzec pewną nerwowość. Wykorzystali to Finowie, którzy przez dłuższy czas toczyli wyrównaną walkę (9:9, 14:14). W końcówce podopieczni Plamena Konstantinowa zaczęli budować przewagę (19:16), którą utrzymali do końca seta, zakończonego autową zagrywką Finów (25:21).

Dwa kolejne sety miały podobny przebieg. W drugim wyrównana walka trwała do stanu 11:11, ale pięć kolejnych akcji przed drugą przerwą wygrali gospodarze (16:11) i był to przełomowy moment seta. Gospodarze nie wypuścili zwycięstwa z rąk, a Nikołaj Nikołow atakiem z krótkiej zakończył tę partię. W trzeciej odsłonie znów wynik długo oscylował wokół remisu (9:9, 18:18), końcówka należała jednak do Bułgarów. Skuteczne ataki Todora Skrimowa i Nikołaja Uczikowa przyniosły im decydujące punkty (25:22).

Mistrzostwa świata siatkarzy 2018 rozgrywane są w Bułgarii i we Włoszech. W pierwszej fazie turnieju Polacy, którzy bronią tytułu, zmierzą się z Kubańczykami (środa 12 września, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat). Następnie czekają ich mecze z: Portorykańczykami (czwartek, 13 września, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat), Finami (sobota, 15 września, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat), Irańczykami (poniedziałek 17 września, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat) i Bułgarami (wtorek, 18 września, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Bułgaria – Finlandia 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)