Lewandowski notuje regularny progres w oczach twórców kolejnych edycji gry FIFA, z każdą edycją zyskując kolejne punkty umiejętności. W FIFA 19 kapitan reprezentacji Polski otrzymał kartę z 90 punktami, co oznacza, że tylko dziesięciu zawodników ma więcej punktów Overall z Cristiano Ronaldo i Leo Messim na czele.

"Lewandowski regularnie sięga po koronę króla strzelców Bundesligi. Jest tradycyjną "dziewiątką" o dobrej skuteczności (strzały - 89) i warunkach fizycznych (82), ale to nie oznacza braku techniki (85). Jest niezwykle wszechstronny i potrafi samodzielnie oszukać defensywę i posłać piłkę do siatki" - EA Sports uzasadniło jego wysokie statystyki.

 "90"-tka "Lewego" oznacza, że za jego plecami są inni znakomici napastnicy, między innymi Antoine Griezmann (89), Paulo Dybala (89), Sergio Aguero (89), Edinson Cavani (89), Mohamed Salah (88), Gareth Bale (88) czy Kylian Mbappe (87). Snajper Bayernu w hierarchii ustępuje Luisowi Suarezowi (91), Edenowi Hazardowi (91) czy Neymarowi (92). Pierwszą dziesiątkę otwierają oczywiście Cristiano Ronaldo i Leo Messi (obaj 94).

Wśród setki najwyżej ocenionych piłkarzy FIFA 19 nie ma żadnego innego Polaka.