Finaliści MŚ zbombardowani! Asensio z dystansu razy dwa w dwie minuty (WIDEO)

Reprezentacja Chorwacji była rewelacją niedawnych mistrzostw świata w Rosji, jednak splendor po mundialu szybko opadł. W pierwszym spotkaniu o punkty jesienią zespół z Bałkanów został zaskoczony przez Hiszpanię, która już w pierwszej połowie prowadziła aż 3:0. Głównie za sprawą Marco Asensio, który dwa razy w ciągu dwóch minut zaskoczył golkipera Lovre Kalinicia zza pola karnego!

Asensio nie był kluczową postacią Hiszpanii na MŚ w Rosji, jednak po odejściu Cristiano Ronaldo z Realu Madryt ma wyraźnie odżyć zarówno w klubie, jak i reprezentacji. To właśnie przebojowy pomocnik Królewskich zdobył dwie piękne bramki w ciągu 120 sekund spotkania z Chorwacją. Najpierw uderzył nie do obrony, z kolei chwilę później miał wiele szczęścia, bowiem piłka po jego strzale najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie pleców interweniującego Kalinicia i wpadła do siatki. To właśnie chorwackiemu golkiperowi zaliczono trafienie samobójcze.

Wszystko wskazuje na to, że Hiszpanie będą mieli sześć punktów już po dwóch pierwszych kolejkach Ligi Narodów. Tymczasem Chorwacja po świetnych występach na mundialu dostała na głowy kubeł zimnej wody już w pierwszym jesiennym teście z mocnym rywalem.

Dwa gole Asensio w załączonym materiale wideo.