Polska – Irlandia: Późny zryw i remis Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią 1:1 we wtorkowym meczu towarzyskim na stadionie Śląska we Wrocławiu. Prowadzenie objęli w pierwszej połowie goście, natomiast do wyrównania w samej końcówce doprowadził Mateusz Klich. To drugi taki rezultat w drugim meczu naszej kadry pod wodzą Jerzego Brzęczka, który debiutował w roli selekcjonera przed własną publicznością.

Biało-Czerwoni po remisie w Bolonii z reprezentacją Włoch w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA nieco zaostrzyli apetyty kibiców, którzy liczyli, że w pierwszym meczu Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera przed własną publicznością będzie podobnie, a nawet lepiej. Mogło wydawać się, że mimo dokonanych roszad i braku Roberta Lewandowskiego, nasi reprezentanci okażą się lepsi od niżej notowanej Irlandii.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doszło do uroczystości, w której nagrodzony za ponad sto meczów w kadrze został Jakub Błaszczykowski. Niestety w kolejnych minutach atmosfera nie była już tak przyjemna. Biało-Czerwoni mocno rozczarowali swoją grą, a jedyną wartą odnotowania sytuację miał Arkadiusz Milik, który z kilku metrów oddał strzał głową obok słupka. - Nie jestem zadowolony z pierwszych fragmentów tego spotkania - sugerował komentujący ten mecz Mateusz Borek.

Po ponad trzydziestu minutach gry na stadionie we Wrocławiu można było usłyszeć pierwsze gwizdy niezadowolenia polskich kibiców. Gra naszego zespołu kompletnie nie kleiła się, wyglądała słabo. Do przerwy obie reprezentacje schodziły z bezbramkowym rezultatem. - Słabo, apatycznie, bez chęci wygrania. Tak nie odbudują zaufania kibiców – rzekł współkomentujący Tomasz Hajto.

Na domiar złego, druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla ekipa Brzęczka. W 53. minucie dobrym dośrodkowaniem na prawym skrzydle popisał się Callum O’Dowda, który posłał piłkę na głowę Aidena O’Briena, a ten pokonał stojącego w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Trener Brzęczek dokonał kilku zmian, ale wciąż utrzymywał się niekorzystny wynik. Dopiero w ostatnich dwudziestu minutach Biało-Czerwoni nieco bardziej przycisnęli rywali, którzy mocno ograniczyli się do defensywy. Brakowało jednak wykończenia.

Wielu kibiców zwątpiło w uniknięcie porażki, ale na murawie pojawił się Mateusz Klich, którzy w 87. minucie przeprowadził składną akcję z Karolem Linettym i Arkadiuszem Milikiem. Pomocnik Leeds United wpadł w pole karne i strzałem przy krótkim słupku doprowadził rzutem na taśmę do wyrównania.

W doliczonym czasie gry Polacy próbowali jeszcze powalczyć o końcowy triumf, ale ostatecznie mecz towarzyski zakończył się tylko i aż remisem.

Polska – Irlandia 1:1 (0:1)

Bramki: Klich 87 – O’Brien 53

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik (61. Jan Bednarek), Marcin Kamiński, Arkadiusz Reca (72. Rafał Pietrzak) – Jakub Błaszczykowski (81. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak (73. Damian Szymański), Karol Linetty, Rafał Kurzawa (46. Damian Kądzior) – Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek (61. Mateusz Klich)

Irlandia: Darren Randolph – Cyrus Christie (55. Matthew Doherty), Richard Keogh, John Egan, Kevin Long, Enda Stevens – Callum O’Dowda (90. Alan Judge), Shaun Williams (73. Conor Hourihane), Callum Robinson (63. Graham Burke), Jeff Hendrick (55. David Meyler) – Aiden O’Brien (81. Daryl Horgan)

Relacja zakończona

Koniec meczu! Reprezentacja Polski tylko i aż remisuje z reprezentacją Irlandii 1:1 w meczu towarzyskim na stadionie Śląska we Wrocławiu. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Techniczny strzał Klicha, ale spokojnie interweniuje Randolph.

Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

O'Dowda opuszcza placy gry, a pojawia się Judge.

Goool!!! Mamy wyrównanie! Polscy kibice wreszcie doczekali się! Kombinacyjna akcja naszego zespołu przed polem karnym. Piłkę w pole karne dostał Klich, którego obsłużył Linetty. Piłkarz Leeds United oddał strzał przy krótkim słupku i doprowadził do remisu!

Strzał z dystansu Klicha, ale wysoko nad bramką.

Frankowski za Błaszczykowskiego, Horgan za O'Briena.

Polacy próbują doprowadzić do wyrównania, ale Irlandia dzielnie się broni.

Rzut rożny dla Polski wykonany na krótko, ale złe dośrodkowanie Błaszczykowskiego.

Dośrodkowanie w pole karne Irlandii. Piłkę trącił Szymański, ale ta minęła słupek.

Wchodzi także Szymański, który zastąpił Krychowiaka. W ekpie Irlandii zamledował się Hourihane za Williamsa.

Reca upuszcza plac gry. Pojawia się natomiast Pietrzak.

Biało-Czerwoni przycisnęli Irlandię i zepchnęli ją do swojego pola karnego. Strzał oddał Linetty, ale broni Randolph.

Polacy wymienili kilka podań przed polem karnym Irlandii, ale zabrakło strzału.

Zmiana u Irlandczyków. Burke za Robinsona.

Linetty oddał strzał z dystansu, ale wysoko nad bramką.

Podwójna zmiana w naszej kadrze. Z boiska schodzą Glik i Piątek, a w ich miejsce Bednarek oraz Klich.

Mocny strzał O'Dowdy z dystansu, ale nad poprzeczką Szczęsnego.

Podwójna zmiana w zespole Irlandii. Na placu gry pojawia się Meyler oraz Doherty, którzy zastąpili odpowiednio Hendricka i Christie’go.

Goool!!! Irlandia obejmuje prowadzenie! Zanosiło się na to od początku drugiej połowy. Dośrodkowanie O'Dowdy i strzał głową z kilku metrów O'Briena.

Indywidualna akcja Christie'go, którego w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał w polu karnym Glik, blokując jego uderzenie.

I znowu Linetty, i znowu zbyt mocne zagranie do nadbiegającego z głębi pola Kędziory.

Próba kombinacyjnej akcji Polaków, ale Linetty zbyt mocno zagrywa górną piłkę do Błaszczykowskiego.

Ładna akcja O'Dowdy, który minął kilku obrońców, a następnie oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego.

Zaczynamy drugą połowę!

Zmiana w reprezentacji Polski. Za Rafała Kurzawę na murawie melduje się Damian Kądzior.

Koniec pierwszej połowy. "Słabo, apatycznie, bez chęci wygrania. Tak nie odbudują zaufania kibiców" - rzekł Tomasz Hajto. "Panowie, gra z orzełkiem na piersi zobowiązuje" - wtórował mu Borek.

Oby w drugiej połowie było lepiej. Wracamy za kwadrans.

Linetty próbował wrzucić piłkę w pole karne, ale do nikogo...

Zamieszanie w jedenastce Irlandczyków, ale zabrakło finalizacji.

Rzut wolny dla Polski, kilkadziesiąt metrów do bramki Irlandii. Dośrodkowanie Kurzawy, ale piłkę wybijają podopieczni Martina O'Neilla.

Zły przerzut piłki Krychowiaka, która ląduje na aucie.

Odważna akcje Hendricka, który wpadł w pole karne, ale zatrzymał go Reca. Chwilę później indywidualna akcja Milika, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale prosto w ustawionego w bramce Randolpha.

Na trybunach stadionu we Wrocławiu można usłyszeć gwizdy. Nic się nie dzieje.

Niespełna kwadrans do końca pierwszej połowy i wciąż bezbramkowy remis.

- Panowie! Obudźcie się, bo ludzie przyszli w środku tygodnia, aby was dopingować. Na razie to wygląda słabo, na stojąco. Sennie na boisku, cicho na trybunach - skwitował Borek.

Wyrzut piłki z autu w pole karne Polaków. O'Brien oddał strzał, ale niecelny.

...po którym zamieszanie w polu karnym. Z okołu piętnastego metra strzał z powietrza oddał Kamiński. Piłka leciała w światło bramki, ale wybił ją... Krychowiak.

I znowu rzut rożny dla Polski...

Rzut rożny dla Polski, ale znowu gwizdek sędziego przy walce Glika z defensorami Irlandii.

Polacy przy futbolówce na swojej połowie.

Daleki wyrzut z autu Recy, ale w walce górną piłkę w polu karnym faul popełnił Glik.

Kurzawa faulował swojego rywala w narożniku boiska Irlandii.

Tym razem rzut rożny dla Polaków, ale także bez zagrożenia.

Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych. Wysoko zawieszona piłka, która ląduje obok bramki Szczęsnego.

- Nie jest zadowolony z pierwszych fragmentów tego spotkania Jerzy Brzęczek - sugeruje komentujący ten mecz Mateusz Borek.

Rzut rożny dla Irlandii, ale bez konsekwencji dla Biało-Czerwonych.

Pierwsza duża szansa dla Polski! Rzut z autu na wysokości pola karnego. Piłkę przedłużył Kamiński i dopadł do niej Milik, który oddał strzał głową z kilku metrów, ale obok słupka!

Polacy nie stosują wysokiego pressingu, pozwalając rywalom na swobodę grę na swojej połowie.

Pierwsza akcja ofensywna Polaków. Z dystansu uderzał Milik, ale niecelnie.

Pierwszy strzał na bramkę Polaków, ale piłkę odbił głową Glik.

Od bramki grę rozpoczyna Wojciech Szczęsny.

Zaczynamy!

Przed meczem nagrodzony specjalną paterą za swój 102 występ w reprezentacji Polski został Jakub Błaszczykowski.

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia tego spotkania.

Ważna informacja od Mateusza Borka:

- Kibice nie zobaczą dzisiaj Roberta Lewandowskiego na boisku. Jest wpisany do protokołu, ale  setny mecz rozegra 11 października z Portugalią. Robert usiądzie na ławce rezerwowych, bo chce spokojnie obejrzeć spotkanie, zamiast rozdawać 28 tysięcy "selfie" na trybunach.

- Nie było żadnego powodu, aby Fabiańskiego wysłać na ławkę rezerwowych - zgodził się z Wichniarkiem obecny we Wrocławiu, Waldemar Prusik.

Do początku spotkania pozostała jeszcze godzina. W Polsacie Sport trwa przedmeczowe studio, w którym dyskutowano m.in. o wyborze pierwszego bramkarza.

- Ja bym dał szansę Fabiańskiemu, który nigdy nie zawiódł. Szczęsny miał słabsze mecze i nie wykorzystywał szans, które dostawał - stwierdził jeden z ekspertów, Artur Wichniarek.

Dobre wieści z Finlandii.

El. ME U-21: Polska pokonała Finlandię. Wieteska bohaterem!

Polska pokonała na wyjeździe Finlandię 3:1 w meczu eliminacji mistrzostw Europy U-21. Bohaterem spotkania został obrońca Mateusz Wieteska, który strzelił dwa gole. Gospodarze mają czego żałować, bo dwa razy trafili w słupek. Kilka dni temu podopieczni Czesława Michniewicza zaledwie zremisowali przed własną publicznością z Wyspami Owczymi 1:1.

Swój mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy U21 rozgrywa reprezentacja Czesława Michniewicza, która rywalizuje w Finlandii. Przed chwilą Biało-Czerwoni objęli prowadzenie 1:0, ale kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadzili gospodarze. Po 70. minutach mamy remis 1:1.

Lada moment poznamy wyjściowy skład naszej reprezentacji. Typów nie brakuje. Swój podał dziennikarz Polsatu Sport, Roman Kołtoń.

Kołtoń podał skład na Irlandię: Bez Lewandowskiego w wyjściowej jedenastce

Jerzy Brzęczek zadziwił niektórych ekspertów swoimi decyzjami personalnymi, które podjął przed meczem z Włochami w Lidze Narodów. Na towarzyskie spotkanie z Irlandią również przewidzianych jest wiele zmian, począwszy od bramki, a na ataku skończywszy. Może okazać się nawet, że rotacyjna machina wyrzuci z wyjściowego składu Roberta Lewandowskiego.

Kilka słów z obozu naszych przeciwników.

Trener Irlandii: To będzie dla nas ciężki mecz

To będzie dla nas ciężki mecz, ale chcemy się poprawić po naszym przegranym 1:4 spotkaniu z Walią - zapowiedział przed wtorkowym spotkaniem z Polską we Wrocławiu trener piłkarskiej reprezentacji Irlandii Martin O'Neill. O'Neill mierzył się już w przeszłości jako trener Irlandii z reprezentacją Polski, ale selekcjoner nie chciał porównywać aktualnego zespołu biało-czerwonych do tego z eliminacji mistrzostw Europy 2016.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek zapewnił, że w bramce pojawi się Wojciech Szczęsny.

Brzęczek: W meczu z Irlandią zagra Szczęsny

Selekcjoner polskiej piłkarskiej reprezentacji Jerzy Brzęczek przed wtorkowym meczem z Irlandią przyznał, że w porównaniu do spotkania z Włochami będą zmiany w składzie, ale nie zdradził ile i jakie. "Na sto procent zagra Wojciech Szczęsny" - zdradził jedynie. Największe zainteresowanie na konferencji przed meczem z Irlandią, który zostanie rozegrany we wtorek we Wrocławiu, wzbudzał skład, jaki desygnuje do gry trener Brzęczek.

Polska - Irlandia. Skrót ostatniego meczu Irlandczyków (WIDEO)

Towarzyski mecz Polska - Irlandia rozegrany zostanie we wtorkowy wieczór we Wrocławiu. W jakiej formie są Irlandczycy? W ostatniej kolejce Ligi Narodów podopieczni Martina ONeilla zaliczyli bolesną porażkę w derbach Wysp Brytyjskich z Walią. Zobaczcie skrót meczu Walia - Irlandia.

W jakiej formie są nasi dzisiejsi rywale?

Polska - Irlandia. Jak wygląda bilans spotkań?

We wtorkowy wieczór reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski przeciwko reprezentacji Irlandii. Konfrontacja we Wrocławiu będzie dla obu krajów 28. starciem w dotychczasowej historii. Zdecydowanie lepszy bilans mają nasi kadrowicze, którzy odnieśli jedenaście zwycięstw i ponieśli sześć porażek. Pierwszy raz do bezpośredniej rywalizacji obu reprezentacji doszło jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej.

Będzie to 28. starcie obu drużyn. Zachęcamy do zapoznania się z bilansem spotkań.

Witamy w relacji meczu towarzyskiego Polska - Irlandia, który odbędzie się na stadionie Śląska we Wrocławiu. Początek rywalizacji o godz. 20:45.