U-21: Finlandia - Polska. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Po kompromitacji z Wyspami Owczymi, czas na kolejny mecz kadry U-21 w eliminacjach ME: Finlandia - Polska. Jak podopieczni Czesława Michniewicza zareagują na wpadkę sprzed kilku dni? Transmisja meczu Finlandia - Polska w Polsacie Sport Extra od 17:20.

Spotkanie z Wyspami Owczymi miało być lekkie, łatwe i przyjemne, a już pierwsza połowa na stadionie w Lubinie pokazała, że Polacy będą mieli ogromne problemy z Farerami. Od 16. minuty goście prowadzili 1:0 po golu Jakupa Thomsena i nasi młodzieżowcy długo bili głową w mur. Świetnie dysponowanego bramkarza Wysp Owczych udało się pokonać dopiero w 72. minucie - do siatki trafił z karnego Dawid Kownacki. Mimo usilnych prób w ostatnich minutach Polakom nie udało się sięgnąć po trzy punkty i Czesław Michniewicz w dosadnych słowach skomentował remis swoich podopiecznych.

- Taki mecz można podsumować jednym słowem: kompromitacja. Remis z Wyspami Owczymi bardzo skomplikował naszą sytuację w grupie. Przed tym spotkaniem byliśmy na pozycji lidera, teraz zajmują ją Duńczycy. To dla nas bardzo przykry wieczór. Zagraliśmy beznadziejny mecz pod względem skuteczności i kilku innych rzeczy, o których będziemy jeszcze rozmawiać – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 21.

Na szczęście kadra U-21 bardzo szybko będzie miała okazję do rehabilitacji. 11 września biało-czerwoni zagrają na wyjeździe, na sztucznej murawie z Finlandią, z którą przed własną publicznością też mieli ogromne problemy, remisując 3:3. Polacy na lotnisku w Helsinkach wylądowali w poniedziałkowe południe. Bezpośrednio z płyty przejechali do hotelu, a następnie po obiedzie i krótkim odpoczynku udali się na trening. Trener Czesław Michniewicz podczas niego położył nacisk na stałe fragmenty gry oraz wykańczanie akcji ofensywnych.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie będzie mógł skorzystać w Helsinkach z kilku ważnych graczy. Już w trakcie zgrupowania kontuzji doznał Szymon Żurkowski, który może nawet odpocząć od piłki przez kilka miesięcy. W pierwszej połowie spotkania z Farerami z powodu urazu, murawę musiał opuścić z kolei Patryk Dziczek. Zarówno on, jak i przeziębiony Karol Świderski nie polecieli z młodzieżówką do Finlandi.

Remis 1:1 z Wyspami Owczymi sprawił, że Polska spadła na drugą lokatę w grupie 3 eliminacji ME 2019 (15 punktów). Naszych młodych zawodników w tabeli wyprzedzili Duńczycy (16), którzy przed własną publicznością ograli właśnie Finów 2:0. Nasi dzisiejsi rywale są na trzecim miejscu z 9 punktami na koncie. Awans do turnieju finałowego przyszłorocznych mistrzostw we Włoszech i San Marino bezpośrednio uzyska tylko jedna drużyna. Cztery najlepsze zespoły z drugich lokat zagrają jeszcze w barażach o dwa wolne miejsca.

Transmisja meczu Finlandia - Polska w Polsacie Sport Extra od 17:20. Początek spotkania 10 minut później. Komentują Cezary Kowalski i Andrzej Strejlau.